Cumhurbaşkanı:Darbe Girişiminde bulunanlar cezalandırılacaktır

 

Yaşanan askeri darbe girişimi hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaparak ”askerin bu yaptığı darbe girişimi emir komuta zinciri içerisinde değildir.Ve bu darbe girişiminde bulunanlar en ağır şekilde cezalandırılacaktır ve kesinlikle bu işe kalkışanlar başarılı olamayacaktır” dedi ve tüm halkı meydanlara çağırarak ülkeye verilen zarara dur denilmesi gerektiğini halktan istedi.

Diğer parti başkanları da ”bu ülke darbelerden çok çekti o yüzden artık ülkemizde böyle şeyler yaşanılmasın” mesajlarıyla tepkilerini gösterdiler.Bu eyleme kalkışanların paralel yapı içerisinde olan bir gurup asker olduğu bilgisi verildi.

Uzun saatlerdir devam eden bir grup askerlerin darbe girişimleri konusunda üst düzey yöneticilerinden açıklamalar yapılıyor.Ve alınan bir kararla darbe yapan askerlerden bazılarını polis gözaltında tuttugu görülmüştür.

Özel kuvvetler Komutanı Aksakallı:”duruma hakimiz”diyerek halkın korkmaması gerektiğini belirtti.

Halk ellerinde bayraklar meydanlara akın ederek darbe girişiminin son bulmasını istiyorlar.

Dün akşam bir gurup tsk askeri bazı darbe açıklamaları yaparak TRT 1 de de darbe girişimini canlı olarak ilan etmişti.

Tsk dan yapılan açıklama da:Yönetime bütünüyle el konulmuştur ve ülkede asayiş ve düzen sağlanana kadar süreç devam edecektir bilgisi verilmiştir.TSK kendi internet sitesinden bu açıklamayı yapmıştır.

Bugün akşam saatlerinde asker köprüleri geçişlere kapatmıştı ve Atatürk hava limanlarında da askeri tanklar konuşlanmıştı.

Başbakan Binali Yıldırım Bu bir kalkışmadır dedi fakat ,Tsk resmi sitesinden yaptığı açıklamada bu bir kalkışma değil bu bir darbedir yönetime el konulmuştur diyerek duyuruda bulunmuştu.

Bu darbe girişimi yapanların en ağır şekilde cezalandırılacaklarını tüm yetkililer açıkça belirtmiştir.

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.