TERLİK DAVASINA TEPKİLER DİNMİYOR !

TERLİK DAVASINA TEPKİLER DİNMİYOR !

Denizli’nin Honaz ilçesi Haydar mahallesinde terlik fırlattığı için oğlu tarafından mahkemeye verilen Şenay Güzel’e, Türk Ceza Kanunun 86’ncı maddesinde yer alan ‘kasten yaralamaya teşebbüs’ suçundan 2 ila 5 sene arasında hapis cezası istemi ile dava açılmasına komşusu ve eniştesi tepki gösterdi.

Denizli’nin Honaz ilçesinde geçtiğimiz aylarda yaşanan vakada 62 yaşındaki Şenay Güzel tartıştığı oğluna terlik fırlatması sonuncu, oğlu Halil Güzel’in (38) şikayetçi olması üstüne anneye ‘kasten basit yaralamaya teşebbüs’ suçundan 2 ila 5 sene arasında hapis cezası istemi ile dava açılması ve terliğin davada ‘silah’ sayılması hem komşusu hem de Güzel’in eniştesi tarafından tepki ile karşılandı.
Güzel’in komşusu 70 yaşındaki Hüseyin Çelik, “Temiz bir bayan, öyle kötü bir bayan değil, ben öyle kötülüğünü görmedim, iyi insandır. Mesela ben burda yalnız kalıyorum, benim hanım vefat etti, bana herşeyi getirir, verir. Öyle zarar verecek bir insan değildir. Oğlu ikinci bir evlilik yaptı. Birinci evlilikten kalan çocuklarına bile bu bayan bakıyor. Çocuklardan biri hala lisede okuyor, tüm masraflarını bu bayan karşılıyor. Görünüyor, yalan söyleyecek deyiliz” şeklinde konuştu.
İddianamenin kabul edilmesine tepki gösteren Şenay Güzel’in eniştesi 55 yaşındaki emekli asker Mustafa Kaya, “Kendisi benim baldızım olur, çok iyi bir insandır. Aslında oğlu da iyi bir insandır ama nereden kaynaklandı, nasıl oldu, uzun hikaye, kendilerinden öğrenseniz daha iyi olur. Ufak bir mesele, oğlan annesine kızıyor. Benim hanıma neden laf ettin gibisinden, o anda annesinin üstüne yürüyor. Annesi de üzerime gelme diye terlik fırlatıyor. Onun için de oğlan, karakola şikayete gidiyor, annesinden şikayetçi oluyor. Annesi de ardından gidiyor, o da şikayetçi oluyor. Olay bundan ibarettir. Moralleri çok bozuldu sanki kendisi televizyonlara çıkmış gibi, aslında öyle birşey yok. Torunlarına o baktığı için, şimdi torunları falan da gördü baya bir üzüldü. Zaten oğullarına torunları senelerdir kendisi bakıyor. Küçük yaştan beri yalnız kaldılar. Çocukların annesiyle babası ayrıldı, daha sonra torunlarına hep bizim baldız baktı. Baldızımın oğlu iki sene önce Buharkent’en evlendi” şeklinde konuştu.

“Çok şaşırdık, bu nasıl adalet”

Senelerdir hem baldızını hem de oğlunu tanıdığını belirten Kaya, iddianamenin kabul edilmesine tepki gösterdiler. Kaya, “insan ister istemez şaşırıyor. Ben bu kanuna şaşırdım bu şekilde şey mi olur. Geçen herkes gördü, ayrıca televizyonlara bile çıktı, bayan etekli diye dövdü, ona birşey yok, girdi çıktı. Bir insan oğluna terlik fırlattı diye, 2 sene ila 5 yılla yargılanıyor. Bu nasıl adalet, nasıl bir düşünce bilmiyorum” diye tepki gösterdi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.