Tayyip Erdoğan; Ortadoğu’nun En Güçlü Ülkesiyiz Yorumu !

Tayyip Erdoğan; Ortadoğu'nun En Güçlü Ülkesiyiz Yorumu !

Doğu Afrika gezisi öncesi Atatürk Havalimanı’nda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu açıklamalarda bulundu:

“Sayın Trump bir çok açıklamalar yapıyor ve biz de bu açıklamaları şu anda izliyoruz. Köprüler vesaire demiryolları ondan öte şu anda Ortadoğu’yu düşünüyoruz. Trump’ın Ortadoğu’daki tavrı ne olacaktır? Çünkü Ortadoğu şu anda kaynıyor. Şu anda Ortadoğuyla ilgili bazı söylemler kulağımıza geliyor ki bu söylemler doğrusu rahatsız edicidir. Onun için tabii bunları oturup değerlendirmek gerekecek.

Ortadoğu’nun Parçalanmasını Asla İstemeyiz

Biz toprak bütünlüğüne saygı duyulan bir Ortadoğu’dan yanayız. Parçalı bir Ortadoğu’yu katiyen düşünmüyoruz ve bu doğru olmaz. Bu Ortadoğu halklarının bir kere kendisine terbiyesizlik olur. Böyle bir düşünceye biz Türkiye olarak ‘evet’ diyemeyiz. Onunla alakalı de tabii özellikle ben Sayın Trump’a yapacağız ziyarette ki randevu ne zamana verilir, şu anda bilemiyorum. Arkadaşlarımız, Dışişleri bununla alakalı görüşmelerini, çalışmalarını sürdürüyorlar. O görüşmede bunları tabii A’dan Z’ye kendileri ile müzakere edeceğiz, ele alacağız.”

Ortadoğu’nun en güçlü ülkesi Türkiye’dir ve belirleyici ülkesi Türkiye’dir” diyen Erdoğan, “Ortadoğuyla yakından uzaktan ilgisi alâkası olmayanlar kalkıp da Ortadoğu’yla alakalı hakikaten çok çok tarihi bir yanlışın içine düşerek, bir karar verirlerse bu tabii dünyamız için insanlık için isabetli olmaz diye düşünüyorum” dedi. 

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.