Tayland’da mağaradan çıkarılan çocukların yaşadıkları film oluyor

ABD’li şirket, mucizevi bir operasyonla çıkarılan futbolcu çocuklar ve antrenörlerinin başından geçenleri beyazperdeye aktaracak.Tayland'da mağaradan kurtarılan çocukların hikayesi film oluyor

Tayland’ın kuzeyindeki Çiang Rai eyaletinde, takım  olarak ziyaret ettikleri mağara kompleksinin girişinin sel suları ile kapanmasının  ardından içeride mahzur kalan 12 futbolcu çocuk ve antrenörlerinin kurtarılış  hikayesi beyazperdeye taşınacak.  12 gün mağarada mahzur kaldıktan sonra  kurtarılan 12 çocuk ve antrenörlerinin hikayesinin film yapılacağı bildirildi.

Tayland’da yaşayan ABD merkezli Pure Flix Entertainment isimli film  şirketinin ortaklarından Michael Scott vakanın çok acıklı olduğunu belirterek,  film için senaryo üstünde çalışacaklarını ifade etti.Yapım şirketinin kurtarma çalışmalarını yakından takip ettiği, süreçte  yer alan herkesi dinlediği ve bu bilgileri film için kullanacağı ifade edildi.Ayrıca mağaranın müze haline getirileceği ve ziyaretçilere açılacağı  bilgisi de verildi.

Çocukları kurtarma operasyonu esnasında, yardım götüren eski Taylandlı  profesyonel balıkadam Saman Gunan’ın oksijen tüpü bitmiş, mağara içerisinde yaşamını  kaybetmişti.

Öte yandan içerde mahzur kalan çocukların sağlık kontrollerini yapan  ve mağaradan çıkan son kişi olan Avustralyalı hekim Richard Harris, babası vefat  ettiği sırada ülkesinde olamamıştı.

Yaşları 11 ila 16 olan 12 çocuk ile 25 yaşındaki antrenörleri, 23  Haziran’da Tham Luang Nang Non Mağarası’na yaptıkları gezide mağara girişinin  sularla kapanmasının arkasından içerde mahzur kalmıştı.

Kayıp grup, mağarada 9 gün devam eden arama çalışmalarının arkasından  bulunmuş lakin mağaranın bu bölümünün yağmur suları ile dolması sebebiyle  bulunduktan hemen sonra dışarı çıkarılamamıştı. 5 gün devam eden bekleyişin arkasından  kurtarma operasyonu başlamış, ilk gün 4, ikinci gün 4 ve üçüncü gün ise 4 çocuk  ve antrenör mağaradan çıkarılmıştı. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.