Tarım Bakanı Pakdemirli: Halkımız beni pazarda da görecek

Tarım Bakanı Pakdemirli: Halkımız beni pazarda da görecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Sorunları dinleyen, açık iletişime geçen, kapısı herkese açık bir bakan profili çizeceğim. Yapısal problemlerin üzerine gideceğiz ve çözüme ulaştıracağız.” şeklinde konuştu.

Pakdemirli Tarım ve Orman Bakanlığı gibi önemli bir görevin kendisi için de sürpriz olduğunu ifade etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabineyi açıklamadan önce pazar gecesi kendisini Ankara’ya çağırdığını belirten Pakdemirli, “Görüşmemizden sonra bu şekilde bir görevi alacağımı öğrendim. Onur verici, aynı zamanda çok büyük sorumlulukları olan bir görev. Cumhurbaşkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Siyasete 2000 yılının başında atıldığını anlatan Pakdemirli, babası eski bakan Ekrem Pakdemirli’nin, aileden bir kişinin politika ile ilgilenmesini istediğini, bu iş için en yatkın olarak kendisini belirlediğini vurguladı.

İki bakanlığın birleşmesi ile görev ve sorumluluklarının arttığını dile getiren Pakdemirli, şu şekilde konuştu:

“Önemli olan sistemi kurmak. Ormanla tarımı birbirinden ayırmak olanaksız. Hepsi birarada beraber planlanırsa bu işler belli bir müddet içinde daha rahat yürütülebilir. Daha rahat yurttaşa hizmet sağlanabilir. Sorunları dinleyen, açık iletişime geçen, kapısı herkese açık bir bakan profili çizeceğim. Yapısal problemlerin üzerine gideceğiz ve çözüme ulaştıracağız. Bazı problemleri bir günde çözemezsiniz. Belli hedefleri koyup bu hedeflere doğru ilerleyeceğiz. Bu prensiple çalışacağız. ‘Sorun vardır’ deyip de üstüne gitmemezlik yapmayacağız.”

“Halkımız beni pazarda da görecek”

Pakdemirli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle bürokrasinin arkasına sığınmadan halk için daha verimli kararlar alacaklarına işaret etti.

Üretici ve tüketici ile zaman vakit semt pazarlarında da buluşacağını, sorunlara ortak çözüm yollarını bulacağını vurgulayan Pakdemirli, “Halkımız beni pazarda da görecek.” dedi.

“Stokçuluğu hassasiyetle takip edeceğiz”

Bakan Pakdemirli, şunları ifade etti:

“Gıda enflasyonunu yapısal reform ve günlük taktiksel hareketlerle engellemek mümkün. Bu açıdan stokçuluğu hassasiyetle takip edeceğiz. Mesela Hollanda’da çiftçilerin kendi patates stokları depolama sistemleri var. Türkiye’de bunlar lakin fabrikalarda oluyor. Eğer çiftçimize bunu daha kaliteli şekilde sene boyu saklayacak vaziyete getirirsek bundan sonra ürün fiyatı ile ilgili spekülasyonlarda uzak bir ortam yaratmış oluruz.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.