SOSYAL MEDYADAKİ YAVAŞLIĞIN NEDENİ NE ?

SOSYAL MEDYADAKİ YAVAŞLIĞIN NEDENİ NE ?

Dün akşamdan bu yana Facebook, Twitter ve Whatshap’a girişlerde sorun yaşanıyor. Milyonlarca kullanıcı sosyal medyaya giriş yapamıyor. Facebook ve Twitter’a neden girilmiyor? Sebebi HDP’ye yapılan operasyon mu? 

Sabah saatlerinde Whatsapp’ta mesajların gitmemesiyle fark edilen sorun yurttaşlar tarafından günün en merak edilen konularından biri oldu. Whatsapp’ta yaşanan sorunun arkasından Facebook ve Twitter’da yaşanan bağlantı probleminin ardından web erişimi tamamiyle yavaşladı. Peki Whatsapp’ta neden mesajlar gitmiyor? Facebook ve Twitter’da neden bağlantı yavaş? Bu sorunun cevabı;

Vatandaşlar sabah saatlerinden beri Whatsaap ve Facebook, Twitter’a erişim sorun yaşıyor. Bu sorunun ardından erişim probleminin nedeni merakla aranmaya başlandı. 

Bu uygulamalar üstünde herhangi bir mahkemeden çıkan erişim yasağı bulunmazken, yavaşlığın neden kaynaklandığı açıklanmadı. Ancak Türkiye genelindeki web erişim sıkıntısının, Telekom’un altyapısından kaynaklanan ve halen nedeni açıklanmayan bir nedenden meydana geldiği öğrenildi.

Kullanıcıların bir kısmı Whatsapp’tan mesaj gönderemezken, kimi de gelen mesajları çok geç görebiliyor. Benzer şekilde VPN araçlarını kullanmadan sosyal medya mecralarına girmekte zorlanılmaktadır. 

YAVAŞLIĞIN SEBEBİ YAPILAN OPERASYON MU ? 

İnternet ve sosyal medyadaki yavaşlamanın HDP’li milletvekillerine yönelik operasyonlarla alakalı olduğu öne sürülüyor. Konu ile ilgili resmi açıklama henüz yapılmadı. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.