Sosyal Medyada El Bab’daki Türk Askerleri Konuşuluyor !

Sosyal Medyada El Bab'daki Türk Askerleri Konuşuluyor !

Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında 30 Aralık akşamı El Bab’da terör örgütü IŞİD’in özel kuvvet taburuna gerçekleştirdiği saldırının püskürtülmesinde kritik rolü olan 2 Türk askerinin inanılmaz çabası, bölgedeki kaynaklar tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

Sosyal Medya Türk Askerlerini Konuşuyor ! 

Facebook, Twitter ve Ekşi Sözlük’te yüzlerce yorum alan El Bab’daki IŞİD (DAEŞ) teröristlerinin Türk mevzilerine saldırısı üstüne gerçekleşen Türk askeri direnişi, Genelkurmay Başkanlığı kaynaklarınca da doğrulandı.

IŞİD saldırısında 50 IŞİD’li teröristin öldürüldüğü, TSK’nın ise hiç şehit vermediği belirtildi. Muharebede yer alan kumandan ve askerlerin isimlerinin ise şu aşamada açıklanmayacak.

İşte sosyal medyayı sallayan o ‘kahramanlık hikayesi’:

“Bugün saat 18:00 civarı El bab’da yaşananları müsadenizle sizlerle paylaşmak istiyorum. Bugün saat 18:00 gibi ışid militanları özel vazife kuvvetinin olduğu yere tüm gücü ile saldırmış. Öyle sızma falan değil. Bmp’lerle zırhlı araçlarla, bombalı araç ve yaya canlı bombalarla. Resmen katliam yapmaya gelmişler. Yaya canlı bombaları, bombalı araçları ve zırhlı araçları sayamadık bile” dedi tabur kumandanı. İlk başta bizimkiler şaşkınlık yaşayıp konum almaya çalışmışlar. Sonra iki M60 tankı mevzisinden fırlamış atış yapmaya başlamış. Çıkar çıkmaz tow isabeti almış. Atışa devam etmişler. Birer birer tüm araçları ve hedefleri kimi görürlerse, vurulmuş olmalarına karşın vurmaya başlamışlar.

Tahliye Emrine Uyulmamış 

Ardından ikinci tow ile vurulmuşlar. Tabur kumandanı tankı tahliye et emri vermiş. Teğmen “biz bırakırsak arkada kimse sağ kalmaz” demiş. Tanktan çıkmamışlar. Atış kontrol sistemlerle atışa devam etmişler. Tabur kumandanı “Çıkın!” diye emir vermesine karşın tankta kalıp atışa devam etmişler. Üçüncü tow ile vurulduktan sonra bile atışa devam etmişler. Son isabetten sonra tankta atış olanağı kalmadığından mürettebatın tamamını yaralı olarak tahliye etmişler. Bu arada diğer tank yanaşıp atışa devam etmiş. Onu da vurmuşlar. Bu sefer astsubay çavuş tank kumandanı “ben de çıkmıyorum!” demiş yaralı olarak atışa devam etmişler. Nihayetinde ikinci kez onu da vurmuşlar. Şükür şehit yok. İki tank toplam 5 kez vurulumuş.

Tabur kumandanı, manzarayı görmeliydiniz şeklinde konuştu. ‘onlarca bombalı araç, zırhlı araçlar, canlı bombalar iki tank ile bu kahramanlar sayesinde tamamiyle imha edildi. Bir adet bile sağ kalan olmadı. Yüzden fazla terörist önümüzdeki düzlükte cansız yatıyor. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı’ şeklinde konuştu. Konuştuğum herkesin morali oldukça yüksek. Bir adet genç asteğmen bir adet gencecik astsubay bugün destan yazmışlar.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.