Saldırı an meselesi!

İdlib’in karadan ve havadan ateş altına alınması ile gözlerin yeniden çevrildiği Suriye’de, Özgür Suriye Ordusu yeni askerleri sıkı eğitimden geçirerek bünyesine katıyor. Zorlu eğitim ile her türlü arazi şartında göreve hazır hale gelen askerler ise rejim, PKK ve diğer terör örgütleriyle savaşmak için cepheye gitmek için gün sayıyor.Son dakika: Saldırı an meselesi! Savaşa bu şekilde hazırlanıyorlar

Rusya’nın savaş uçağı desteğiyle İdlib kırsalının rejim tarafından havadan ve karadan bombalanmasının arkasından tüm dünya dikkatini yeniden Suriye’ye çevirdi. Son vakitlerde İdlib özelinde Suriye’de yaşananlar yakından takip edilirken, iç savaşın başlamasının arkasından rejime karşı mücadele eden Özgür Suriye Ordusu da çalışmalarını yoğunlaştırdı. Geçen senenin sonunda çeşitli grupların bir araya gelmesinin arkasından Özgür Suriye Ordusu yerine ‘Milli Ordu’ adını kullanmaya başlayan yapı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarının arkasından daha çağdaş ve donanımlı şekilde cephelerde yer alıyor.

Türkiye’de eğitilen üst rütbeli askerler, Milli Ordu’ya yeni katılan askerleri Halep’in Azez kazasının Türkiye sınırına yakın bir bölgesinde kurulan ve DHA ekibi tarafından görüntülenen kampta sıkı eğitimden geçiriyor. 1 ile 3 ay arasında değişen eğitim programına dahil edilen sayıları 50 ile 100 arasında değişen gençler, her türlü koşulda vazife yapabilecek şekilde eğitiliyor. Askerler, zorlu arazi koşulları göz önünde tutularak yoğun fiziki eğitim ile her an ve her şartta vazife yapacak şekilde donanımlı hale getiriliyor.

Ateş çenberinin içinden atlayıp, yüksek noktalardan tırmanan ve halatla aşağı inip, şınav ve mekik çeken askerer, bedenen hazır hale geldikten sonra silah kullanım eğitimi alıyor. Her türlü silah eğitimin alan askerler, sıklıkla yapılan tatbikatlarda da cephe hattında nasıl hareket edecekleri konusunda bilgilendiriliyor.

Zorlu eğitimi tamamlayarak başarılı olan askerler Milli Ordu bünyesine katıldıktan sonra yönetim kademesi tarafından gönderildikleri cephelerde vazife yapıyor. Halen eğitim sürecinde olan ÖSO askerleri biran önce eğitimlerini tamamlayarak cephelere gitmek istediklerini ifade ediyor. İsteklerinin ülkelerinin özgürlüğe buluşması için savaşmak olduğunu dile getiren asker adayları, eğitimlerini tamamladıktan sonra rejim, PKK ve diğer terör örgütleri ile mücadele etmek için gün saydıklarını ifade etti.

ÖSO bünyesine katılacak yeni askerlere eğitim veren Binbaşı Hani Merey, zorlu eğitimler ile bünyelerine dahil olan gençleri her türlü koşula hazır hale getirdiklerini ifade etti. Eğitimlerde fiziksel kurallar ve silah kullanımı konusunda askerlerin donanımlı kılındığını dile getiren Binbaşı Merey, “Eğitimlerimiz ile askerlerimiz her manada hazır hale geliyor. Eğitim sonunda askerlerimizi ihtiyaç olan cephelere gönderiyoruz. Buradan mezun olan askerlerimiz ile beraber Milli Ordu tamamiyle rejim, PKK ve diğer terör örgütleri ile her türlü mücadele ve savaşa hazır durumdadır” şeklinde konuştu.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.