Şaka Gibi Cinsel İstismar Düzenlemesi !

Şaka Gibi Cinsel İstismar Düzenlemesi !

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ  “Tecavüzcüyle evlenerek cezadan kurtulma olanağı getirilmemiştir.” dedi.

İşte Bekir Bozdağ’ın şahsi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar:

Konu Çarpıtılıyor 

Tecavüzcüyle evlenerek cezadan kurtulma olanağı getirilmemiştir. Bunun aksini iddia edenler,konuyu bilerek ve isteyerek çarpıtanlardır.

Cebir,tehdit,hile ve iradeyi sakatlayan başka bir nedenle cinsel istismar suçunu işleyenler (tecavüzcüler),bu düzenlemeden faydalanamaz.

Tecavüzcüleri Kapsamıyor 

Düzenleme;cebir,tehdit, hile ve iradeyi sakatlayan başka bir nedenle beraber olanları, kısaca tecavüzcüleri katiyetle kapsamamaktadır.

Düzenleme; yalnızca evlenmiş; ama yaş şartı sebebiyle nikah yapamamış olanların,resmî nikahla evlenmeleri durumunda uygulanacaktır.

Küçük yaşta evlilikleri engellemek için Türkiye’de en önemli tedbirleri AK Parti hükümetleri aldı.

Eski TCK.’da “adabı umumiye ve nizamı aile aleyhine cürümler”başlığı altında düzenlenmiş cinsel saldırı suçlarını,…

Yeni TCK.’da;”kişilere karşı suçlar” kısımda,”vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlar”arasına AK Parti hükümeti aldı.

Eski TCK.’daki evlenme vaadi ile kızlık bozanın,aynı kızla evlenmesi durumunda cezayı düşüren düzenlemeyi de AK Parti kaldırdı(Eski TCK.423)

Erken yaşta evliliklerin önüne geçmek için mecburi eğitimi 12 yıla Ak Parti hükümeti çıkardı.

Çocukları/kadınları korumak için Anayasaya pozitif ayrımcılığı koyma dahil önemli adımları atan AK Parti’yi buradan vurmak,haksızlıktır.

Bu yeni düzenlenen yasanın acaba gerçektende cinsel istismarı önlemesi bekleniyor mu yada cinsel istismarı meşru hale mi getiriyor soruları akılda kalan en önemli sorular arasındadır. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.