Sahibinden satılık piton ilanı görenleri şaşkına çevirdi!

Dünyanın en tehlikeli sürüngenler arasında gösterilen piton yılanlarının, Türkiye’de web ortamında 2 bin liraya kadar fiyatla satışa çıkarıldığı belirlendi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri, yılanın satışının tesbiti halinde, hayvan başına 6 bin 306 lira ceza uyguladıklarını bildirdi.Son dakika: İnternet'de sahibinden satılık ilanı görenleri şaşkına çevirdi!

Türkiye’ye yasa dışı yollarla getirilen piton yılanları, yasak olmasına karşın internet sitelerinde satışa çıkartılıyor. ‘Reticulated’, ‘Albino burma’, ‘Ball’, ‘Blood’, ‘Hypo caramel burmese’, ‘Burmese’ ve ‘Blood’ cinsi pitonlar, 450 liradan 2 bin liraya kadar satılıyor.

Muğla Hayvan Dostları Derneği Başkanı Türkan Dağdelen, “Hayvanlara işkence, getirildikleri ülkede başlıyor. Kapalı kutulara konulan hayvanlar, havasız, aç ve susuz bırakılıyor. Kaçak yollardan yurda sokuluyor. Yakında sanal ortamda pitonların yanı sıra arslan, kaplan, çita gibi hayvanları satışa çıkartırlarsa şaşırmamak gerekiyor. Yetkilileri göreve davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri ise yılanın satışının tesbiti halinde, hayvan başına 6 bin 306 lira ceza uyguladıklarını bildirdi.

İNTERNET PAYLAŞIMLARI DİKKAT ÇEKTİ

Pitonları satışa çıkartanların ilanların açıklama kısımlarına yazdıkları şu ifadeler ise ilgi çekti:

“170 santimetreden fazla, 180’e yakındır. Çok sağlıklı. 2 kilo, cinsiyet dişi. Agresif değildir. Resimdeki gibi her vakit handling yaparım. 1 yaşında. Bursa içi elden teslim, her ile kargoyla gönderim’, ‘100/105 cm civarında son derece uysal ve iştahlı bir canlı. Şehir dışına alıcı sorumluluğunda otobüs ile gönderebilirim’, ‘1.5 metre, oldukça sağlıklı ve evcil kuzu gibi piton’, ‘Sağlıklı göz alıcı bir güzel. Büyüdükçe rengi daha da açılır’, ‘Satılık blood piton yavrularımız, hazırda dişi ve erkek bulunmaktadır. Satın almak isteyen arkadaşlar WhatsApp ve arayarak iletişime geçebilirler. Tüm Türkiye’ye kargo yoluyla gönderim yapılabilmekteyiz’, ‘İlanda fotolar paylaşılmıştır ayrıntılı fotolar ve videolar WhatsApp üstünden gönderilebilir. Tüm Türkiye’ye kargoyla gönderim olanağı bulunmaktadır.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.