PKK Saldırısına Maruz Kalan Kaymakam Şehit Düştü !

PKK Saldırısına Maruz Kalan Kaymakam Şehit Düştü !

 

PKK’lı teröristlerin Derik Kaymakamlık binasına saldırısı sonucu yaralanan ve yoğun bakımda tedavisi sürerken şehit olan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün PKK’yla nasıl bir mücadele ettiğine dair detaylar ortaya çıktı. Hendek terörüne müsaade edmeyen Safitürk, bombalı tuzaklara karşı asfalt çalışmalarını bizzat takip etmiş.

Kaymakam Pkk Saldırısında Şehit Oldu

Mardin’in Derik ilçesinde, PKK’lı teröristler tarafından kaymakamlık binasına el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırı sonucu Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün de aralarında bulunduğu 3 kişi yaralandı. Yaralılar 112 Acil Servis ekiplerince Kızıltepe Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kaymakam Safitürk, ambulans helikopteriyle Gaziantep’e getirildi. Tüm müdahalelere karşın Kaymakam Safitürk, şehit oldu.

Kayyum Olarak Göreve Başlamıştı 

2015’te göreve gelen Safitürk’ün geride bıraktığımız aylar boyunca bölgede terör örgütü PKK’yla mücadele ettiği öğrenildi. PKK’lı teröristlere karşı aldığı önlemlerle dikkati çeken Safitürk, geçtiğimiz haftalarda Derik Belediye Başkanlığı’na kayyum olarak atanmıştı.

PKK’nın açtığı Hendeklere Karşı Mücadele Etti

HDP’nin seçimlerin arkasından PKK’nın talimatı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki belediyeleri aracılığı ile başlattığı hendek terörü, Derik’te de hissedildi. Hendek terörü ve sözde ‘özerklik’ söylemlerine karşı kararlı bir mücadele ortaya koyan Kaymakam Safitürk, hendekleri kapamak için önemli kararlar alarak bunları uygulama alanı oluşturmaya çalışmıştı.
 PKK’lıların kazdığı çukurların kapatılması için DBP’li belediye işçi göndermeyince, Kaymakam Safitürk dışardan getirttiği işçilerle çukurları kapattırmıştı.

PKK’yı Yolları Asfaltlayarak Durdurmaya Çalıştı

PKK’lı teröristlerin çukur kazıp, barikat kurduğu Derik dahil 7 ilçe merkezindeki parke taşlı cadde ve sokaklar, patlayıcı tuzaklanmasını engellemek için ‘asfalt’ projesi geliştirildi. Karayolları Genel Müdürlüğüyle Derik Kaymakamlığı kısa sürede kritik noktalar asfaltlayarak, bomba tuzaklamalarının önüne geçti.

Tuzaklar Bir Bir Temizlendi

PKK’lı teröristlerin ilçedeki kritik geçiş güzergahlarına tuzaklamış olduğu patlayıcılar da kısa süre içerisinde tamamiyle temizlendi. Emniyet ile Kaymakamlık bu aşamada işbirliğiyle PKK’lıların hain saldırılarının önüne geçti.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.