Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim Verilecek !

Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim Verilecek !

İçişleri Bakanlığıyla Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, talebelerin güvenli ortamda eğitim görmelerini sağlamak maksadıyla, ülke genelindeki eğitim kurumlarında çalışan özel güvenlik görevlilerine yarı sene tatilinde terör, asâyiş ve uyuşturucu konularında eğitim verilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, geleceğin teminatı çocukların güvenli ortamda eğitim görmeleri, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkınlıklardan korunmaları, okullara yönelik olası terör ve şiddet vakalarına hazırlıklı olunması maksadıyla İçişleri Bakanlığıyla Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Eğitim Kurumlarında Görev Yapan Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim Verilmesine İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Özel güvenlik görevlilerinin bu konuda dikkatli ve duyarlı çalışmalarına katkı sağlayacak eğitimlere ilişkin protokol, gereği yapılmak üzere il emniyet müdürlüklerine gönderildi.

Protokol kapsamında özel güvenlik görevlileri, terör ve şiddet vakalarına karşı hareket tarzları ve alınacak önlemler, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkınlıklardan korunma yöntemleriyle asayiş vakaları hakkında bu yarıyıl tatili içerisinde il emniyet müdürlüklerinin planlamaları doğrultusunda eğitime alınacak.

Protokol doğrultusunda okullarda güvenliği olumsuz etkileyen iç ve dış faktörler belirlenecek ve özel güvenlik görevlilerine verilecek eğitim müfredatı hazırlanacak. Öğrencilerin madde kullanımı ve zararlı alışkınlıklara karşı korunmasına yönelik çözümlerin belirlenmesi ve gereken tedbirlerin alınması öğretilecek. 

Her eğitim-öğretim yılının birinci ve ikinci dönem başlangıcından evvelki hafta içerisinde olmak üzere yılda en az iki kez komisyon toplantısı yapılacak. İlgili kurumlarca yapılması düşünülen çalışmalar, her eğitim-öğretim yılının başında diğer kurumlarla paylaşılacak.

Eğitimlerin arkasından yapılacak denetimlerle özel güvenlik görevlilerinin meydana gelebilecek vakalara karşı her vakit hazırlıklı olmaları sağlanacak.

 

Bu yazı 1600 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. ögg dedi ki:

    İstediğin kadar eğitim verilsin bu mesleği siz şirketle emniyet sağlarsanız olmaz devletin acilen kamuda görevli 180 bin görevli güvenliği kamuya alınması ve yetkilileri genişletilmesi lazım ve her devlet kurumunda silahlı görev yapması lazım yani siz istediğiniz kadar eğitim verin 1400 tl ye adam güvenlik sağlamaz adamlar ek iş yapıyor göreve yorgun geliyor bu adam görevini iyi yapamaz

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
film izle
Joyetech likit
fiat yedek parça