Oteller Doldu Taştı,Açıkta Kalan Plajlarda Yatıyor

Oteller Doldu Taştı,Açıkta Kalan Plajlarda Yatıyor

Bayram öncesinde oteller ve plajlar oldukça boşken 9 günlük bayram tatilinde dolup taştı bazı tatil bölgelerimiz.Hatta okadar doldu ki otellerde yer bulamayan yerli tristimiz plajlarda yatmak zorunda kaldı.Buda turizm sektörünün biraz canlandığını ve bayram sonrasında da yabancı turistlerin de gelebileceğinin habercisi.Güzel tatil yörelerimizden olan Muğla’nın gözde turizm merkezlerinden Marmaris’te,bu 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde otellerde yer bulamayan yüzlerce tatilci,tatil yapmak uğruna halk plajında kalıyor.

Uzunca bir tatil olan Ramazan Bayramı tatil yapmak isteyenleri çok sevindirdi ve tatile çıkmak isteyenlerin en çok tercih ettiği turistik yerlerden biri olan Marmaris’teki otelleri doldurdu.Marmaris’teki otellerin doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı.

Herkesi bir anda tatile çıkma durumu karşısında aşırı yoğunluğun yaşandığı ilçedeki otellerde yer bulamayan çok sayıda yerli turistin, gece uyumak için Marmaris Belediyesi Halk Plajı ve Uzunyalı Sahili’ni tercih ettiği dikkat çekti. Tatilcilerin temizliği sebebiyle “mavi bayrak” verilen plajlara çadır kurdukları ve şezlonglarda uyudukları görüldü.

Şezlonglarda uyuyanlar güneşin doğması ile birlikte uyanarak, günün ilk ışıkları ile birlikte denize girmeyi tercih ettikleri görüldü.Tatil için gelen bir çok tatilci kalacakları otel ya da pansiyon bulamayınca kendilerince yöntem düşünerek çadır almışlardır ve bir çok tatilci aldıkları çadırları belli yerlere kurarak tatilin tadını çıkartmaktadır.Önemli olanın yatılacak yer olmadığını kum deniz ve güneş olduğunu söyleyenler çadırda bile kalmaktan mutlu olduklarını belirttiler.

Marmaris Belediye Başkanımız Ali Acar ise, 85 bin nüfuslu ilçeye bayram tatili için 600 bine yakın kişinin tatile geldiğini tahmin ettiklerini açıklamıştı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.