Okula müzikle merhaba!

Okula müzikle merhaba!

Selçuk, okulun ilk gününde güzel sanatlar Lisesi talebelerinin keman, saz, çalgılarla ilk kez okula başlayacak talebeleri sınıfta şarkılarla karşılamasını istedi.

‘Şimdi okullu olduk’

Buna göre okulların açıldığı 17 Eylül haftanın ilk günü, güzel sanatlar lisesinin bulunduğu şehirlerde küçük öğrenciler, güzel sanatlar liselerinde okuyan talebeler tarafından keman, saz, bağlama, gitar, yan flüt gibi farklı enstrümanlarla farklı şarkılar ve türkülerle karşılanacak.

Güzel sanatlar lisesi talebeleri, küçük öğrencilere ilk olarak klasik olan “Daha dün annemizin kollarında yaşarken, çiçekli bahçemizin yollarında koşarken, şimdi okullu olduk, sınıflara doldurduk, sevinçliyiz hepimiz, yaşasın okulumuz” şarkısını hep bir ağızdan seslendirecek.

Okulun ilk gününde gerçekleşecek müzik şöleninde, bölgelere göre farklı yerel müzikler çalınacak. Ayrıca müzik şöleninde çocukların sevdiği popüler şarkılara da yer verilecek.

İlk kez uygulanacak

Selçuk’un talimatı ile 1,2 milyon talebenin ilk kez okula başlayacağı pazartesi günü yaşama geçirilecek, “İlkokullar okula müzikle merhaba” projesi ile okula yeni başlayan talebelerin kaygılarını azaltılması, kendileri gibi gibi talebe olan abi ve ablalarının onlalara rol model olması hedefleniyor.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.