O Kurumdada Başörtü Yasağı Kalktı !

O Kurumdada Başörtü Yasağı Kalktı !

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Yönetmeliği” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

 
Yönetmelikle Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeline ilişkin, alakalı kanunlarda bulunan hükümlerin uygulanmasına dair usul ve esaslar belirlendi.
 
Personelin genel kolluk güçleri arası geçici görevlendirmeler, personelin ödevleri, hak ve sorumlulukları, yasaklar, nöbet ve izinleri, değerlendirme ve ödüllendirmeler düzenlendi.
 
Buna göre, Jandarma ve Sahil Güvenlik’te bayan personelin şapka, kep ya da örgü bere altında yüzünü kapamayacak şekilde başlarına taktıkları üniforma rengindeki desensiz giysileri giymesine müsaade edilecek.
 
Resmi olarak vazife yapan bayan personel, gebeliğini belgelediği taktirde resmi kıyafet yerine sivil kıyafetle vazife yapabilecek.
 
– Geçici görevlendirmeler
 
İçişleri Bakanı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı arasında her kademedeki personel, geçici görevlendirme ile görevlendirilebilecek.
 
Geçici göreve getirilen personelin, aylık ve diğer mali, sosyal hakları kendi kurumunun bütçesinden karşılanacak lakin disiplin soruşturması fiilen görevli olduğu kurum içerisinde yapılırken, tahkîkat dosyası, işlem yapılmak üzere soruşturulan personelin mensubu olduğu kurumun yetkili disiplin amiri ve kurullarına gönderilecek.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.