MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGIYLA VE SEVGİYLE ANIYORUZ

 Mustafa Kemal Atatürk bu milletin başına gelecebilecek en güzel şeylerden biriyidi. Kendisi aramızdan 1938 yılında ayrıldı. Bize ise Cumhuriyeti, Türkiye’yi miras bıraktı. Bizede düşen bu mirasa sahip çıkmaktır.

Nice zorluklara ğöğüs gererek bu ülke için çalıştı çabaladı. Bu ülke için yaptıkları göz ardı edilemez. Bize bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti ise ilelebet yaşayacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyoruz.

1881-10 Kasım 1938 

Mustafa Kemal Atatürk için yayınlanan mesajlardan bazılarını sizlere sunuyoruz. İşte o mesajlar;

“Mustafa Kemaller hayatını kaybetmez, rahat uyu paşam.”

“Atatürk, yirminci asrın en büyük gerçeğini yaratan adamdır.”

“2016 yılı 10 Kasım’ında bir kez daha vatanımızın başı sağolsun…”

“10 Kasım sabahının verdiği hüznü, Atatürk’ü daha iyi anlayarak yeniyorum.”

“Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır.”

“Bu yurt senin gibi bir kahramanı ebediyyen bir kez daha görmeyecek yerinde rahat uyu…”

“78. senedir gözümüz yaşlı. Türk milleti 78. kez başın bir defa daha sağolsun.”

“Atatürk, Türk Milleti’ nin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baştı.”

mustafa-kemal-ataturk-resimleri-52-354x512

“Çağımızda hiç bir isim Atatürk’ün ismi kadar büyük saygı yaratmamıştır.”

“Kasımda aşk başkadır çünkü bize ölümsüz bir aşkı anımsatır. 10 Kasım 193∞.”

“Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük kişilik sen Türk milletinin kalbinde ebedî yaşayacaksın.”

“Atam sen rahat uyu yolcusuyuz biz hürriyetin, Atam sen rahat uyu bekçisiyiz cumhuriyetin.”

“Büyük Atatürk! Seni seven ve anlayan bir gençlik her vakit var olacaktır.”

“Atatürk, kişilik ve kabiliyetin dev gibi bir simgesi idi, o, yirminci asırın en gösterişli vakaını yaratan adamdı.”

“Ulu lider Mustafa Kemal Atatürk, her vakit yüreğimiz de yaşayacaksın.”

“O büyük insan yalnız Türkiye için deyil, tüm doğu milletleri için de en büyük liderdi.”

“Atatürk, dünyanın çok seyrek yetiştirdiği dâhilerdendir. O, tüm bir tarihin seyrini değiştirmiştir.”

“Atatürk öyle bir insandır ki, hayali deyildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı birşeyi de istemez.”

“Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında , güneş doğmuyor , hava kararık sokaklar ıssız … Cumhuriyet ağlıyor!”

“10 Kasım 1938’den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun.”

“10 Kasım 1938 yılının üstünden 78 sene geçti. Yıl 2016 aradan geçen bunca vakit sadece özlemimizi biraz daha artırdı. Çok özledik Atatürk’ü.”

“Atatürk, tarihte teşkilatçı bir dahi, bir milletin harikalar yaratan yöneticisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır.”

“Bu Türk milleti yastadır. Çünkü yeni Türkiye’nin yaratıcısı olan eşsiz şefini yitirmiştir.”

“Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir şefi olmakla kalmamıştır. O, aynı vakitde insanlığın da en büyük evladı olmuştur.”

“Ulusumuzun güvenine layık olacak bir şekilde millet adına çalışmalarımıza tüm gücümüzle devam edeceğimize manevi huzurunda söz veriyoruz.”

“O genç ve dahi Türk şefinin o sırada Çanakkale’de bulunması, müttefikler bakımından talihin en acı darbelerinden biridir.”

“Dünya, bu savaş ve barış kahramanı büyük adamın ölümüyle yoksul düşmüştür.”

“Seni anlıyoruz büyük Atatürk, seni seviyoruz tüm kalbimizle, seni özlüyoruz büyük Atatürk, seni anıyoruz 10 Kasım gelince.”

“Milletine bu kadar az vakitde bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk’tür.”

“Avrupa, savaştan sonra belirmiş az sayıdaki yapıcı devlet adamlarından birini kaybetti.”

“Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu ve yeniliklerin sahibi olan Atatürk, fikirleriyle her vakit yaşayacak ve yaşatılacaktır.”

“Türk milletinin eşsiz evladı Atatürk! Sen ebedî istirahatgâhında rahat uyu. “En büyük eserim.” söylediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Türk Milleti.”

“10 Kasım sabahı 09.05 tüm sirenler çaldı, tüm gözyaşları aktı, tüm herkes hazırda, sen hiç unutulmazsın çünkü sen Atatürk’sün…”

“Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 78. sene dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.”

“Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmi ile kurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir.”

“Yalnızca yurtta deyil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır.”

“Atatürk’ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve hür yaşayacaktır.”

“Bu yüce millet bir 10 Kasım’da daha Anıtkabir’e akın akın gidiyor. 78 senedir unutulmadın unutulmayacaksın rahat uyu paşam emanetlerin bizimle güvendedir.”

“Sen yalnızca Türk milletinin deyil dünya üstündeki ezilmiş milletlerinde lideri oldun. Çünkü onlar, seni örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar.”

“Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma özelliğini hiç bir vakit yitirmeyecektir.”

“Yüzyılımızda, “Olmayacak hiç bir şey yoktur.” şeklindeki tarihi gerçeği ispatlayan ilk adam olmuştur.”

“Yine bir 10 Kasım ve sen yoksun. Seni çok özledik be Atam. Sensiz geçen 78 yılda boşluğun hiç dolmadı. Mekânın cennet olsun…”

“10 Kasımda ben üzgünüm neden? Çünkü bizlerden ayrıldı Atatürk’üm, bizlerden kalbimiz kırık gönlümüz buruk çünkü bizlerden ayrıldı en güzel varlık.”

“Atatürk gibi insanoğlu bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar liderlikleri ile yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.”

“Atatürk’ün başardığı işler mucize ve harika kabilindedir. Birkaç sene içinde memleketinde yaptığı inkılâplar, birkaç asırda gerçekleştirilmeyecek işlerdir.”

“Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk Milleti’ nin başındaki büyük ve dahi Atatürk, siyaset ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurt sever bir insandı.”

“Büyük Atatürk! Tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, tüm uluslar senin manevi kişilikin önünde saygı ile eğilmektedir.”

“O, benzeri olmayan bir devlet adamı idi. Diktatörlerin tahammül edemediği serbest bir nizamla, demokrasilerin başaramadığı ve başaramayacağı işler yapmıştır. Tarihte bu şekilde adamlar devirlerine kendi isimlerini vermişlerdir.”

“Bize emanet ettiğin bu yurt ebediyen var olacaktır. Vatana ihanet etmek isteyenlerin yanına hiç bir şey kar kalmayacaktır. Sen Rahat uyu paşam.”

“Ey yüzü gibi kalbi de güzel insan emanetlerine sahip çıkacağımıza söz verirken bir On Kasımı daha seni yâd ederek anıyoruz. Seni çok seviyor ve çok özlüyoruz.”

“Mustafa Kemal; bir millet, tüm vasıtalarından yoksun edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.”

“Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük liderimizi özlemle anıyoruz.”

“Türk Milletinin her bir ferdi Atatürk’ün getirdiği ilke ve devrimlerin gönüllü ve gayretli birer koruyucusu olmaktan büyük bir onur duymaktadır.”

images-1

“Boğazımızda koskocaman bir düğüm olur her On Kasım’da. Geçen her sene seni daha da çok aratır oldu. Sen bize bu cennet vatanı bıraktın Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın.”

“Dünyanın nadir yetiştirdiği eşsiz bir kumandan ve dahi bir yönetici olan büyük Atatürk’ün dünya milletlerine bıraktığı bağımsızlık ve eşitlik kanaati, sonsuza değin takdirle tatbik edilecektir.”

“Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.”

“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygı ile eğiliyorum. Ruhu şad olsun.”

“Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen herşeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.”

“Bütün dünya 10 Kasım’da biz Almanların da dostluk ve saygıyla bağlı olduğumuz bir insanın yaşamını ve eserlerini takdirle anmaktadır. Atatürk, daima Türkiyeyle Avrupa arasında sıkı bağlar kurmaya çalışmıştır.”

“Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah bir bulut gelir, Anıtkabir üstüne. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah çiçekler açar, Çankaya tepelerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah güvercinler uçar, Ankara’nın üstünde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, gökyüzü siyah olur, ülkenin her yerinde.”

“Önümüz 10 Kasım yüreklerdeki özlem gün geçtikçe biraz daha artıyor. Gözler yaşlı kalpler üzgün düşünceler dalgın.. Özledik Atam özledik Sen merak etme izindeyiz! Sen hayatını kaybetmedin yüreğimizde yaşıyorsun! Saygı ile ve rahmetle anıyoruz. 1881-193∞”
“Mustafa kemal bir temeldir. Bir yöndür. Yapılmış, herşeyi bitmiş bir bina deyildir. Onu lakin devam ettirerek, sürdürerek hoşlanabiliriz. Kendisine yeni şeyler, yeni değerler ilave edilerek hoşlanabiliriz. Yalnız yüreğimizle deyil, aklımızla da sevelim. Mustafa Kemal en büyük zaferini o vakit kazanmış olacak.”

“Gidiyor Ata’m, gidiyor eller üzerinde, yürüyor kalbimizin en derinine, ağlıyorken bizler yediden yetmişe, söz veriyoruz Ata’m izinden gitmeye. Şimdi sensizliğe üzülmenin zamanı, şimdi fikirlerini daha iyi anlamalı, kurduğun cumhuriyetin kıymetini bilip, her vakit en yükseğe, ileriye taşımalı.”

“Bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, modern ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini tüm dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran büyük Atatürk! Sen milletinin gönlünde ebedî yaşayacaksın.”

“Büyük Önder Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olarak, onun ilkelerine olan bağlılığımızı en derin bir şekilde bugünde tüm dünyaya ilan ediyor, onun hedeflediği çağdaş ve modern bir ülke olma yolunda hızla ilerlediğimizi bir kez daha anımsatıyoruz.”

“Kurmuş olduğun demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ ni ebediyete kadar yaşatacağımızı, ilke ve devrimlerinin yılmaz koruyucuları olacağımızı bir kez ifade eder, ülkemizi hak ettiği modern seviyeye getireceğimize manevi huzurunda söz veririz.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.