Müjde 9 günlük tatile az kaldı!!

kurban-bayrami

Henüz ramazan bayramının tatilinden yeni dönmüş olan çalışanlar şimdiden kurban bayramının tatil planlarını yapmaya başladılar,çünkü kurban bayramında da 9 günlük tatil müjdesi verildi.

Çalışanlara tatil üstüne tatil geliyor.Ramazan Bayramın tatilini 9 gün olarak yapan çalışanlar bir başka müjde ile karşılandılar. Başbakan Binali Yıldırım Ak Parti Grup toplantısında yaptığı konuşmada Kurban Bayramı’nda da uzun tatil yapılacağını ifade etti.Böylece turizm gelirlerinde bu yıl görülen zararın telafi edileceğini ifade etti.

Rusyayla normalleşme sürecine girilmesiyle ekonomik, turizm alanında karşılıklı işbirliğinin başladığını, ilişkilerin eski havasına bütündüğünü havaalanlarının dolup taştığını söyleyen Yıldırım, “Bayram uzatıldı ve iç turizm gelişti, dış turizmdeki eksiğimizi böylelikle kapatmış olduk” diyerek şu ifadeleri kullandı;

2016 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN OLACAK?

İslam dininde hicri takvimin Zilhicce ayının onuncu gününde başlayan ve toplam dört gün süren kurban bayramı, dini bayramlardan bir tanesidir. Sabırsızlıkla beklenen Kurban Bayramı 2016 yılında 12 Eylül Pazartesi günü başlıyor. 2016 kurban bayramı tatili kaç gün olacak sorusuna verilecek cevap da çok merak ediliyor çünkü bu sene de kurban bayramı okulların açık olduğu zamanlara denk gelmeyecek ve aileler rahatlıkla tatile gidebilecek. Kurban bayramı çocuklar için resmi tatil anlamına gelir fakat 2016 senesinde kurban bayramı sebebiyle okullar tatil edilemeyecek. Çünkü 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı, 19 Eylül günü başlayacak. İslam dininde asırlardır devam eden ve farz ibadeti olan kurban kesme, her sene kurban bayramında yapılıyor. Yaz tatiline denk gelen 2016 kurban bayramı arefesi 11 Eylül Pazar günü olacak ve kurban bayramı tatilinde toplamda 4,5 gün sürecek tatil olacak.

2016 yılı Ramazan Bayramı, arefe günü ile 4 Temmuz Pazartesi günü (Yarım gün tatil) başlayacak. 5 Temmuz Salı, 6 Temmuz Çarşamba, 7 Temmuz Perşembe günü ise 1-2-3’üncü günler kutlanacak.

KURBAN BAYRAMI:
Arefesi 11 EYLÜL PAZAR
1. günü 12 EYLÜL PAZARTESİ
2. günü 13 EYLÜL SALI
3. günü 14 EYLÜL ÇARŞAMBA
4. günü 15 EYLÜL PERŞEMBE

BİR UZUN TATİL DAHA YAPACAKSINIZ”

Yollarımız, havaalanlarımız doldu, taştı. Zira Ramazan Bayramı biraz uzatıldı, 9 güne çıktı böylelikle iç turizm önemli ölçüde gelişti. Otellerimizde yer bulamadı, insanoğlu sahillerde, kamp çadırlarında kaldı. Bu dayanışmadır.

Bu zorluklarda milletimizin durumdan görev çıkararak yüzleri güldürecek işler yaptığının göstergesidir. Benzer birşey Kurban Bayramı’nda da olacak. Kurban Bayramı’nda bayramın öncesi bayramla birleşiyor ve böylelikle bir uzun tatil daha yapacaksınız.”

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.