Muhalefet yenildi,o yüzden herkes özeleştiri yapmalı’

Muhalefet yenildi,o yüzden herkes özeleştiri yapmalı'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, yeni hükümet sisteminin arkasından, hükümetin dış politikasından dile getirmek yerine, “Tayyip Erdoğan’ın kendi dış politikasından bahsetmek” gerektiğini savundu.

Yılmaz, “Kendine göre arkadaşları, düşmanları olacak; devletin çıkarları değil kendi çıkarları bahis konusu olacaktır. Şahsi değerlendirmeleri, dostlukları, korkuları, kaygıları dış politikaya damga vuracaktır. Kendisi ile ilgili ortaya çıkacak bir zarar ülkeye rücu etmiş olacaktır. Devletin çıkarlarını savunanlar yerine yalakalar çoğalacaktır.” görüşlerini ileri sürdü.

“Tayyipokrasi Türkiye’nin felaketi olacaktır. Bunu yaşayarak göreceğiz.” ifadesini kullanan Yılmaz, atanan bakanlara ilişkin, “Damatları dışında adam mı yok? Koskoca Türkiye’de akrabaları dışında güvenebileceği kişi yok mu?” diye sordu.

Yılmaz, Milli Savunma Bakanı olarak atanan Hulusi Akar’ı da eleştirerek, “Sen daha kendi kurumuna sahip olamamışsın, içine ne kadar hain var ise doldurmuşsun, devlet sisteminin için boşaltmışsın, hesap vermek yerine terfi edip bakan oluyorsun. Bu hiç yakışık alan bir durum değildir.” ifadesini kullandı.

Türkiye’yi hür kılma ve özgürleşme mücadelesinin başlayacağını belirten Yılmaz, “Biz daha hayatımızı kaybetmedik, yaşıyoruz ve bunların feriştahından da korkmuyoruz.” dedi.

Seçimde muhalefetin yenildiğini, artık herkesin özeleştiri yaparak yoluna devam etmesi için kuvvetlenmesi gerektiğini belirten Yılmaz, iç atışmaların, Türkiye’nin gündeminde olmamasını istedi.

Bir gazetecinin, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de defteri ’12. Cumhurbaşkanı’ olarak imzaladı. YSK mazbatayı 13. Cumhurbaşkanı olarak hazırlamıştı.” sözlerine Yılmaz, “13 rakamını uğursuz buluyorlar. Zaten dünyada da uğursuzdur. Kendisi de uğursuz olduğundan bu mitolojinin kendisi ile örtüşeceğini düşündü. Bu konunun Türkiye’de tartışılacağını gördü ve ona göre bir düzenleme yaptı. Ona bile karıştı. Tesadüf bu ya bir uğursuz sayı bir uğursuz kişi ile örtüştü.” karşılığını verdi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.