Moldova’ya kimlikle seyahat başladı

Moldova'ya kimlikle seyahat başladı

5 ANLAŞMA İMZALANDI

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Moldova Başbakanı Pavel Filip huzurunda 5 uzlaşma imzalandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Moldova Başbakanı Pavel Filip huzurunda 5 uzlaşma imzalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Moldova Başbakanı Filip’in Hükümet Binası’nda katıldıkları heyetler arası görüşme sonrasında anlaşmaların imza törenine geçildi.

Törende Erdoğan ve Filip’in huzurunda iki ülke arasında 5 uzlaşma imzalandı.

Buna göre, Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanlığıyla Moldova Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı Arasında “Askeri Eğitim İşbirliği Tamamlayıcı Anlaşması”na Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Moldova Savunma Bakanı Eugeniu Suturza imza koydu.

Kimliklerini gösterdiler

“İki Ülke Hükümetleri Arasında 1 Kasım 2012’de Ankara’da İmzalanan Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşmaya Getirilen Değişikliklere Dair Türkiye Cumhuriyeti Hükümetiyle Moldova Cumhuriyeti Hükümeti Arasında İmzalanan Protokol”eyse Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Faruk Kaymakçıyla Moldova Dışişleri ve Avrupa Entegrasyonu Bakanı Tudor Ulianovschi imza attı.

Anlaşmayı imzalayan Kaymakçı ve Ulianovschi, iki ülke arasında kimlikle seyahate atfen kimliklerini çıkararak iki lidere gösterdi.

Türkiye ve Moldova Hükümetleri arasında “Gençlik ve Spor Alanında İşbirliği Anlaşması” Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğluyla Moldova Eğitim, Kültür ve Araştırma Bakanı Monica Babuc tarafından imzalandı.

İki ülke hükümeti arasında “Kongaz Süleyman Demirel Türk-Moldova Lisesi Mutabakat Zaptı”na Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Moldova Eğitim, Kültür ve Araştırma Bakanı Babuc imza koydu.

“Türkiye ve Moldova Hükümetleri Arasında 3 Haziran 1994’te imzalanan Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Anlaşması için Tadil Anlaşması” Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Moldova Ekonomi ve Altyapı Bakanı Chiril Gaburic tarafından imzalandı.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.