Milli Eğitim Bakanları Beni Anlamadı !

Milli Eğitim Bakanları Beni Anlamadı !

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Özbekistan dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nabi Avcı dönemi öncesi Milli Eğitim Bakanlarına (Hüseyin Çelik, Nimet Çubukçu,Ömer Dinçer) “Gelin bu dershaneleri kapatalım’ diyordum.  Fakat anlayamadılar. Anlayamadıkları gibi bu alçaklara o dönemde toz kondurmayan; onların bu şekilde kötü niyetlerinin olmadığından bahseden arkadaşlarımız da vardı” açıklamasında bulundu.

İşte Sayın Cumhurbaşkanı Recep TAYİP ERDOĞAN’ın o açıklamalarından satır başları;
 
Fetö İle Mücadelede Arkadaşlarım Beni Anlamadı 
 
17-25 Aralık ile 15 Temmuz iki farklı süreç. Zaten 17-25 Aralık sürecinde tüm arkadaşlarımız bizi tam manası ile destek olsaydılar 15 Temmuz belki olmayabilirdi. Fakat anlayamadılar. Anlayamadıkları gibi bu alçaklara o dönemde toz kondurmayan; onların bu şekilde kötü niyetlerinin olmadığından bahseden arkadaşlarımız da vardı. Halbuki ben Başbakanlığımın ilk dönemlerinden sonra bu dershaneler meselesine olumsuz yaklaşan birisiyim. O zamandan sonra gelen bakan arkadaşlarıma hep bunu söylemişimdir. ‘Gelin bu dershaneleri kapatalım’ diyordum. Yani, ya okul, ya dershane. Yani, millet neden iki yükü birden çeksin. Böyle birşey olamaz. Yani, biz devlet olarak kendimizi inkar ediyoruz. Demek ki sen kaliteli, başarılı talebe yetiştiremiyorsun, dershanelerin önünü açıyorsun. İllâ takviye verilecekse, takviyeyi de sen yap devlet olarak. Nitekim şimdi yapıyoruz. Maalesef Nabi Avcı’nın Milli Eğitim Bakanlığı dönemine kadar bunu gerçekleştiremedik. Nabi Bey’le beraber olan süreçte, ‘Artık bu işi halletmemiz lâzım’ dedik. Tepkilere karşın halletmeyi hamdolsun başardık.”
 
Dershanelerin Kapanması Halka Yaradı 
 
“Peki dershaneler kapatılınca birşey mi kaybedildi? Bu dershaneler kapandıktan sonra bizim çocuklarımızın geleceği mi karardı? Elbette hayır. Tam aksine, milyarlarca lira bu alçaklara gideceğine, çoluk çocukları için herşeyini feda eden garip, fakir fukaranın cebinde kaldı. Bu uğurda ahırından davarını satmak halinde kalan yurttaşımın davarı ahırında kaldı. Kolundaki bilezikleri çıkarıp satmak halinde kalanlar, bu dertten kurtulmuş oldular. Bunları iyi anlatmamız lâzım. Vatandaşlarımın bu kazanımları iyi görmesi lâzım. Dershanelerin kapatılması yurttaşlarımızın faydasına olmuştur. Ha, yapıyorsan gel okul yap. Buna giriyorlar mı, girmiyorlar. Dershanecilik işlerine geliyordu: Okullardan başarılı olanları al, dershanende onları şu şekilde göstermelik pudrala, sorular zaten çalınıyor. Soruları çalıyorlar, ondan sonra da yok şu kadar başarılı talebe… YGS’de şu oldu, TEOG’da bu oldu. Her şey hırsızlık üstüne bina etmişlerdi. Yaptıkları buydu. Artık o süreci geride bıraktık.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.