‘Milli Aile Hekimliği Modeli’ isteği

'Milli Aile Hekimliği Modeli' isteği

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Atakan, “Biz ülkesini düşünen halkını ve vatanını seven hekimler olarak, milli servetin ziyan edilmemesi için tüm yetkili mercilerle bize ait milli aile hekimliği modeli oluşturmayı tavsiye ediyor ve bu süreçte tüm yetkililer ile açık kalplilikle beraber çalışacağımızı vurgulamak istiyoruz.” dedi.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde vazife yapan AHEF üyesi aile hekimleri, sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddet vakalarına dikkati çekmek ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi için hazırladıkları modeli kamuoyu ile paylaştı.

AHEF Başkanı Şenol Atakan, aile hekimlerinin maruz kaldığı sözlü ve fiziki şiddete karşı gerekli tedbirlerin bir an önce alınması gerektiğini vurguladı.

Atakan, aile hekimliği uygulamasıyla sağlık sisteminin önemli bir noktaya geldiğine değinerek, “Bu sistemle yurttaşlarımızın memnuniyeti kazanılmış ve kamu sağlık sektöründe memnuniyet oranı en yüksek alan olmuştur.” şeklinde konuştu.

Aile hekimlerinin topluma daha iyi hizmet verebilmesi için yapılacak çalışmalara destek vermeye hazır olduklarını da belirten Atakan, “Milli Aile Hekimliği Modeli” önerisinde bulundu.

“Biz ülkesini düşünen halkını ve vatanını seven hekimle olarak, milli servetin ziyan edilmemesi için tüm yetkili merciler ile beraber bize ait milli aile hekimliği modeli oluşturmayı tavsiye ediyor ve bu süreçte tüm yetkililer ile açık kalplilikle beraber çalışacağımızı vurgulamak istiyoruz.” diyen Atakan, Aile Hekimliğini sağlık sisteminin merkezine getiren, doktor ve hasta memnuniyetini azami düzeyde arttıran, “Milli Aile Hekimliği Modeli”ni Sağlık Bakanlığıyla kısa sürede hazırlamak ve Cumhurbaşkanlığına arz etmek istediklerini bildirdi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.