MHP’den CHP’ye tepki

MHP'den CHP'ye tepki

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “CHP ve onun sözcüleri Türkiye’nin meselelerine uygun ve mantıklı çözümler üretemeyince çareyi çirkeflik, kavga ve husumet siyasetini TBMM’ye, parti kongrelerine ve meydanlara taşımakta bulmuşlardır. CHP, ebedî muhalefete mahkum olmanın verdiği hırçınlıkla uzlaşmaz, kavgacı, asi ve kirli siyaseti parti misyonu haline getirmiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, başta MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli olmak üzere MHP ve câmialarının, CHP tarafından hedef tahtasında tutulmaya devam edildiğini ifade etti.

CHP Grup Başkanvekili’nin, izansızca MHP’ye “şamar oğlanı” benzetmesi yaptığını, daha sonra da özrü kabahatinden beter denecek özellikte açıklamalarına devam ettiğini vurgulayan Büyükataman, şu görüşlerini paylaştı:

“Öncelikle anımsatmak isteriz ki CHP, tarihi kodları ile hiçbir şekilde bağdaşmayacak şekilde Kuvvacıların, Müdafaa-i Hukukçuların ve aziz Atatürk’ün kemiklerini sızlatacak bir biçimde HDPKK’nın ‘şamar oğlanı’ rolüne ikna olmuştur. Bu ikna oluş ise maalesef CHP’ye bir karakter özelliği kazandırmıştır. TBMM’de atılan ‘Kürdistan’ naralarını ‘düşünce özgürlüğü’ olarak tanımlayan, daha önce de ifade ettiğim gibi ‘PKK’nın don lastiği’ olmuş CHP, ‘şamar oğlanı’ rolüne ikna olduğu için herkesi öyle görüyor olabilir. Bu nedenle akla tek olasılık gelmektedir ki CHP, dünyayı da öyle algıladığı için tamamen bilinçaltını dışa vurmaktadır.”

Büyükataman, Cumhuriyet’in kurucu kahramanları ile ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile yolunu ayıran, Cumhuriyet’in değerleri ile kavgalı olan, Cumhuriyet’in üstüne inşa edildiği “üniter-ulus devletin” düşmanları ile kol kola giren ve “numaralı Cumhuriyetçiler” ile aynı hizada bulunan bir partinin adında “Cumhuriyet” olmasının da ayrı bir çelişki olduğunu vurguladı.

– “Tokatçılık eğilimi CHP’nin iç meselesidir”

Büyükataman, şunları ifade etti:

“Merhum Osman Yüksel Serdengeçti’nin, ‘Bu adam öylesine pis, mülevves ve kirli ki Akdeniz’e düşse o deniz Kara Deniz haline gelir.’ söylediği adamların tipik numunesi olan bu zata tavsiyemiz, kirli ağzına partimizi almamasıdır. Mezkur şahsın bu tavrı, diğer yanı ile şaşırtıcı değildir. Balığın baştan kokması, cemaatin imamla yarışması misali CHP Genel Başkanı’nın siyaset kürsüsünde rakiplerine en yakışıksız ifadelerle saldırmak sureti ile politik rekabetin seviyesini ‘Mariana Çukuru’nun bile altına düşürdüğü bir dönemde, partisinin Grup Başkanvekili’nin zıvanadan çıkması çok da sürpriz olmamıştır.

İmamın ruhi muvazenesini ve sağ duyusunu kaybedip ölçüyü kaçırması durumunda, cemaatinin de akıl sağlığını kaybetmesi ve cemaat içerisinde ‘ön alma, rol kapma yarışının’ başlaması kaçınılmazdır. CHP ve onun sözcüleri Türkiye’nin meselelerine uygun ve mantıklı çözümler üretemeyince çareyi çirkeflik, kavga ve husumet siyasetini TBMM’ye, parti kongrelerine ve meydanlara taşımakta bulmuşlardır. CHP, ebedî muhalefete mahkum olmanın verdiği hırçınlıkla uzlaşmaz, kavgacı, asi ve kirli siyaseti parti misyonu haline getirmiştir.”

Büyükataman, çizmeden yukarı çıkmayı, aşağılık küfür ve iftiralarla rakiplerini küçük düşürme gayretini hüner belleyen CHP’lilerin, bu yolla halkın teveccühünü kazanacaklarını sanmalarının “akıllarını peynir ekmekle yemek” manasına geleceğine işaret etti.

Büyükataman, bahse konu Grup Başkanvekili’nin çirkin ifadelerini kendisine ve partisinin Genel Başkanı’na iade ettiklerini vurguladı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.