MHP yerel seçimlere asılacak

MHP yerel seçimlere asılacak

Yerel seçimlerde yapılması düşünülen muhtemel bir ittifakla askıya alınan aday belirleme süreci, ittifak yapılmaması kararının arkasından hız kazandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı ile adayların belirlenmesi için kurulan komisyon, teşkilatla koordineli bir çalışma gerçekleştirecek. Bu doğrultuda MHP, üretken belediyecilik anlayışıyla, millete hizmet maksadı olan isimlerle yola çıkacak.

Her seçim bölgesinde kazanmayı hedefleyen MHP, AK Parti’nin ikinci parti olduğu ve mevcut belediyelerinden olan Adana, Osmaniye ve Mersin’de oy oranını katlayarak kazanmayı maksatlıyor. MHP’nin bir diğer hedefi, 2014 yerel seçimlerde ikinci olarak çıktığı Afyon Karahisar, Bayburt, Bilecik, Çankırı, Düzce, Iğdır, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Tokat, Uşak ve Yozgat belediyelerini almak.

Genel Merkezin bazı Büyükşehir belediyelerinde milletvekillerinden de aday çıkarabileceği değerlendiriliyor. Teşkilat, vekillerden çıkarılacak adaylarla alakalı halkın nabzını da tutacak. Genel Merkez, adaylarını anket yolu ile değil teşkilatın görüş ve tavsiyelerini dikkate alarak belirleyecek. 2014 yerel seçimlerinde de Genel Merkez’in kendi inisiyatifinde belirlediği belediye başkan aday sayısı % 1 olmuştu.

ALGI KALDIRILACAK

MHP’nin adayları kısa bir vakit dilimi içinde belirleyerek diğer partilerden daha önce açıklaması bekleniyor. MHP yapılacak çalışmalarla, ‘İttifaktan dolayı seçime asılmayacaklar’ algısını kaldırmayı hedefliyor. MHP lideri Bahçeli, belediye başkan adaylarını açıklamasının arkasından yerel seçim gezilerine başlayacak.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.