Memurlar Hakkında Önemli Açıklamalar !

Memurlar Hakkında Önemli Açıklamalar !

Çalışmayla Sosyal Güvenlik Bakanı  görevindeki Mehmet Müezzinoğlu, kamu çalışma reformunu hızlı bir şekilde yapmak istemekte olduklarını ifade etti.

Kamu çalışma reformunuyla ilgili konuşan  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Reform tamamlanırsa, millet adına yapılabilecek en büyük reform olacak” dedi.Reformla alakalı bu sene paydaşlarla çalışacaklarını belirten Müezzinoğlu, “Reformu tüm olarak yapmak en iyisi. Paydaşlarla bunu çalışacağız. 657’likler, işçiler, yarı vakitli hizmet alımı, taşeronlar, 4/ a, b, c hepsini kapsayacak şekilde kamu çalışanı reformu olmalı.

Memurumuz Sürekli Kendini Geliştirmeli 

Memuriyet güvencesinin tek başına kriter olmayacağını anlatan Müezzinoğlu, “Güvence artı ne olmalı. Terfi nasıl olmalı. Memuru bugün aldık 30 sene sonra da bizim memurumuz mu, kendisini geliştirmiş mi, alanındaki gelişmeleri takip edip etmediğine bakmalıyız. Milletimiz kendi alanlarındaki gelişmeleri dünyayla yarışacak şekilde takip edebilmeli. Bu performans 5 yılık olabilir, veya belli dilimlerle kendisini değerlendirir, buna da güvence konulur olur. Ama tek başına ‘memuriyete gireyim, güvencem olsun’ olmaz” şeklinde konuştu.

Bu yazı 143 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
film izle
Joyetech likit
fiat yedek parça