Meclis’te Yine Bir Atışma

Meclis'te ortalık bir anda karıştı

Mecliste Yine Bir Tartışma 

Genel Kurul’da görüşülen 674 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin tamamı üzerinde konuşmak için CHP Grup Başkanvekili Engin Altay kürsüye geldi. Altay resmi plakalı otomobili ile gittiği Anıtkabir girişinde emniyet güçlerinin muamelesinden rahatsızlık duyduğunu dile getirerek “Bugün Ankara’da iki şeyden biri oldu ya Anıtkabir girişinde vazife yapan Emniyet güçleri Fetullahçı terör örgütünün mensuplarıdır veya Başbakanlık  korumaları bir siyasi partinin silahlı güçleri gibi hareket etmişlerdir. TBMM’nin Sayın Başkanına buradan sesleniyorum. Bugün Anıtkabir kapısında milletvekillerine yönelik olarak yapılan uygulamaya karşı TBMM Başkanını göreve davet ediyorum. Eşkıyalık yapan terör estiren milletin vekillerine edepsizlik yapan güvenlik güçleri var. Ben onlara Emniyet Genel Müdürlüğü mensupları demiyorum. AKP’nin silahlı güçleri” şeklinde konuştu.

Tartışma Dinmek Bilmedi 

Komisyon sıralarında oturan Maliye Bakanı Naci Ağbal ise Engin Altay’ın sözlerine “Çok ayıp” derken Altay da “Ayıp size sayın bakan. Çık özür dile. TBMM plakalı aracımla Anıtkabir’e gittim. Yapılan edepsizlik” diye cevap verdi.

Ağbal ve Altay arasındaki dialog şu şekilde devam etti:

Naci Ağbal: Sizin yaptığınız da edepsizlik

Engin Altay: Sen edepsizsin. Yapılan iş edepsizlik. Sen haddini bil. Kimsin sen. Sen ne biçim adamsın. Bana yapılan sana yapılsa silah çekersin. Sayın bakan haddini bil. Bugün yapılan iş edepsizliktir. O işi savunan da edepsizdir.

Naci Ağbal: Terbiyesiz

Engin Altay: Sensin edepsiz. Bakan olmuşsun ama adam olamamışsın.

Naci Ağbal: Seviyesiz

Tartışmanın uzaması üstüne Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın birleşime 5 dakika ara verdi. AK Partili milletvekilleri NAci Ağbal’ı, CHP’li milletvekilleri de Engin Altay’ı sakinleştirmeye çalıştı.

“SAYIN BAKANI ÇOK SEVERİM, GÜLMEYİN”

Birleşimin tekrar başlaması üstüne NAci Ağbal ve Engin Altay yaşanan atışmadan dolayı üzüntülerini diledi. Tekrar KHK üstünde konuşmak için kürsüye çıkan Engin Altay “Sayın bakan Maliye Bakanı. Kendisini çok severim ayrı. Gülmeyin çok severim kendisini evet” dedi.

Bu yaşananlarda ilginç bir diyalog olarak kayıtlara geçti.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.