Kocaoğlu: Değişim tehdit değil fırsattır

Kocaoğlu: Değişim tehdit değil fırsattır

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet Halk Partisi’nin mutlak önceliğinin, otoriter yönetim modeline karşı demokratik ve güçlü mücadele yöntemlerini geliştirmek olması gerektiğini bildirdi.

Kısır, yalnızca kişilerin veya grupların iktidarının maksatlandığı parti içi mücadele ve çekişme ile bir yere varılamadığının defalarca görüldüğünü aktaran Kocaoğlu, şu şekilde devam etti:

“Uzun vadeli değil günübirlik kararlar alarak, ısrarla aynı yol ve yöntemleri uygulayarak farklı ve başarılı bir sonuç beklemek, gerçekçi olmaktan çok uzaktı. Değişim, yaşamın vazgeçilmez bir kuralıdır.

Değişim, tehdit değil fırsat olarak görülmelidir. Bunu gerçekleştirmeden ümit olmak ve iktidara gelmek katiyen mümkün değil. Bizim problemimiz, iktidara kimlerle değil ‘nasıl ve hangi yöntemlerle’ yürüyeceğimizdir. Sürekli başkaları ile hesaplaşmak yerine, biraz da kendimizle hesaplaşmayı bilmeliyiz.”

Kocaoğlu, “ben seni seçeyim, sen de beni” mantığı ile yürüyen parti içi politikalarla kısır döngüden çıkabilmenin katiyen mümkün olmadığını belitti.

Kocaoğlu, 2007 yılından bu yana genel başkan ve parti yöneticileri nezdinde, usanmadan ve usanmadan ifade ettiği güçlü bir parti mutfağının âcilen kurularak çalışmaya başlaması gerektiğine işaret etti.

“Biz başarılıyız, onlar başarısız” demekle doğrulara ulaşılamayacağını aktaran Kocaoğlu, şunları ifade etti:

“Yıllardır genellikle iktidar olamayan partimiz, yerel yönetimlerde azımsanamayacak kadar önemli başarılar elde etmiştir. Ama ne yazık ki yerel yönetimlerimiz CHP Genel Merkezi tarafından yeterince dikkate alınmamakta ve deneyimlerinden etkin biçimde faydalanılmamaktadır.

CHP’li yerel yönetimleri savunması gerekirken ‘muhaliflerden daha sert ve yıkıcı’ eleştirilerde bulunan bazı millet vekili ve parti yöneticilerimiz, üstü örtülemeyecek kadar önemli bir sorun haline gelmiştir.

Parti içerisindeki aday belirleme yönteminin sağlıklı yürütülememesi de bir diğer açmazımızdır.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.