Kılıçdaroğlu’ndan İnce’ye yanıt

Kılıçdaroğlu'ndan İnce'ye yanıt

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Yalova milletvekili Özcan Özel’e rozetini taktı. İnce burada açıklamalarda bulundu.

İnce, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğluyla dün yaptığı görüşme hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Sohbet ettik, eşlerimizle beraber yemek yedik, seçimi değerlendirdik; konuştuk. Sayın Kılıçdaroğlu’ndan bana bir teklif gelmedi, ama benden gitti. Ben şu şekilde söyledim, gizlim saklım yok benim. Sayın genel başkana, büyük bir devlet adamlığı yaptığını, İYİ Parti’ye 15 vekil göndermeden başlayan ve kurultayda kendisine rakip olmuş birini cumhurbaşkanı adayı yaparak milletin gönlünde taht kurduğunu, bu devlet adamlığının devam etmesi gerektiğini, kendisi ile bir yarışın, rekabetin içerisinde olmak istemediğimi ama milletin de bu cumhurbaşkanlığı seçimi esnasında duyduğu, gördüğü, yaşadığı bir ümit var, bunu kaybetmememiz gerektiğini ve kendisi isterse olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olacağını ve bir abi kardeş ilişkisi içinde kendisi grup başkanı olarak parlamentodaki çalışmaları yürüteceğini ve benim de genel başkan olarak Edirne’den Ardahan’a çalışacağımı, partiyi seçime hazırlayacağımı… Böyle bir teklifte bulundum.

‘HAYIR DERSE ÖRGÜT KENDİSİ ÇÖZECEKTİR’

Evet veya hayır demedi, ben bu teklifi yaptım. Ben imza toplamayacağım, ama hayır derse örgüt kendisi çözecektir bu işi.”

KILIÇDAROĞLU’NDAN İLK YORUM

İnce’nin açıklamalarının arkasından CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan ilk yorum geldi. Kılıçdaroğlu, ‘Özel bir yemekti, bağlamından koparılması siyasi nezaketsizlik’ yorumunu yaptı.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan da kurultayın gündemlerinde olmadığını ifade etti. Bu gelişmelerin yanı sıra CHP MYK’nın da Perşembe günü saat 11:00’de toplanacağı açıklandı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.