Kılıçdaroğlu parti grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, CHP’nin İş Bankası’ndaki hisseleri ile ilgili olarak, Her mücadeleyi yapacağız hukuk zemininde. Türkiye sahipsiz bir devlet değildir. Baskı, şiddet bizi yıldıramaz. Mahkemeleri aracılığı ile her türlü baskıyı yapıyorlar. Biz inandığımız yolda korkusuzca yürürüz dedi.Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları:

“Çalışan işçiler arasında ayrımcılık yapmak doğru değildir, şehitler, gaziler, yurttaşlar arasında ayrımcılık yapmak doğru değildir.  Herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit yurttaşıdır.

SAĞLIKTA ŞİDDET

16 senelik AK Pati iktidarında yaşamını kaybeden şiddet sebebiyle doktor sayısı 11. 2011-2018 arası 68 bin 375 şiddet vakası sayısı.  2013’te Parlamento sağlıkta şiddetle alâkalı araştırma komisyonu kurmuş. Güzel de bir rapor da çıkmış. Aradan geçmiş 5 sene hiçbir şey yapılmış değil. Biz bunu Meclis’in gündemine getireceğiz bir yasa teklifiyle.. 

Güç ve yetkiler tek merkezde de toplanmaz modern bir devlette. Kuruluşlar olur, yasama yürütme, yargı olur. Bunlar yetki dağılımıdır.  Bugün Türkiye’de denge yok. Devlet yönetiminde açıklık ve saydamlık gerekiyor. Bunlar da yok.

BAHÇELİ’YE ÇAĞRI

Bahçeli’ye açık ve net bir çağrıda bulunuyorum: Türkiye’nin onuru ile oynayan bu hükümete ve saraya destek vermeyi sürdürecek misin?

Önce enflasyon sayılarını açıklayan bürokratı görevden aldılar, yerine yeni birini getirdiler. Girdi maliyetlerini düşüreceğiz. Doğalgaz, petrol, elektrik fiyatları indi mi? Yok. Neyi açıklayacaksınız. Kesin pinpon topunda indirim yapacaklar. Herkes pinpon topu alıyor çünkü. Enflasyonla mücadele Merkez Bankası’nın konusudur. Şimdi bakan açıklıyor. Hani Merkez Bankası bağımsızdı?

Enflasyonla toptan mücadele dendi. Bu tür uygulamalar yapılırken önce bakanın ya da MB’nin yaptığı açıklamalar dinlenir, sonra görüş beyan edilir. MÜSİAD Başkanı daha program açıklanmadan, ‘MÜSİAD olarak bakanlığın açıklayacağı programı sonuna kadar destekleyeceğimizi belirtiyoruz.’ Neyi destekleyeceksin? Önce bir dinle bakalım. Dinlemeden görüş beyan ediyor.

Asıl sıkıntıyı yurttaş çekiyor.  Yumurtada yüzde 54, domateste % 9 artış var. Aylık arttı mı? Artmadı. Sanayici, esnaf zam yapar. Vatandaş bu zamların yükünü çeker. Krizin faturası halka çıkmış olur. Krizden saray ve sarayın beslemeleri etkilenmez. Saray’ın bütöçesi bile sürekli artıyor. Bir evvelki yıla göre 3 kat arttı.

İŞSİZLİK

7 milyona yaklaşıyor işsiz sayısı… İşsiz insan canlı bomba gibidir. Nasıl geçinecek, geleceğe nasıl umutla bakacak. Üniversiteyi bitirmiş gencecik evladımız işsiz. Bunun hesabının sorulması lazım. Asgari ücretin altında çok az emekli aylığı alanlar var. Bugün söylemiş Erdoğan… Asgari ücretin altında emekli aylığı alanlar milyonlarca kişi…

İŞ BANKASI’NDAKİ CHP HİSSELERİ

Her mücadeleyi yapacağız hukuk zemininde. Türkiye sahipsiz bir devlet değildir. Baskı, şiddet bizi yıldıramaz. Mahkemeleri aracılığı ile her türlü baskıyı yapıyorlar. Biz inandığımız yolda korkusuzca yürürüz.

Biz birilerinin yaptığı gibi sözde milliyetçi değiliz, Biz özde milliyetçi bir partiyiz.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.