Kadına Yönelik Şiddeti Protesto Ettiler !

Kadına Yönelik Şiddeti Protesto Ettiler !

Kadıköy’de Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü sebebiyle bir araya gelen bayanlar, bayana yönelik şiddeti protesto etti. Kadıköy Beşiktaş İskelesi önünde toplanarak “Laiklik ve özgürlüğümüzden vazgeçmeyeceğiz, bayan ve çocuk düşmanlarına karşı direneceğiz” yazılı pankart açan bayanlar, yaşanan şiddet vakaları esnasında yaşamını kaybeden bayanların fotoğraflarını taşıdı.

Türkiye’nin farklı yerlerinde yaşamını kaybeden bayanların yakınları da eyleme destek verdi. Eylemde konuşan mağdur yakını Çiğdem Evcil, “Bizler bayan olarak bu ülkede varız. Var oldukça bu mücadeleye devam edeceğiz. Bugün çok kötü bir durumda geldim buraya. Ben kız kardeşimin katilinden mektup aldım. Ve aynı kaderi sende paylaşacaksın diyor. Bunu burda ilk kere açıklıyorum. Korkuyor muyum, hayır korkmuyorum. Çünkü Muhterem korkusuzca öldü. Bende korkmuyorum. Bu uğurda can vereceksem vermeye hazırım” dedi

Babam Annemi Vahşice Öldürdü ! 

Eşi tarafından öldürülen Halide Özpolat’ın kızı Zekiye Kaya ise, “Annem 7 ay önce yabani bir şekilde canice öldürüldü. Babam demek istemiyorum annemin katili diyorum. Vahşi bir şekilde öldürdü. Annemin çene kemiklerini yerden topladım. Yüzünü darmaduman etmişti ve annem bunu hak etmiyordu. 7 aydır hapse bile girmedi. Deli raporu almak için hastanelerde yatıyor. Ben bu adaletsizliği artık durdurun diyorum. Cezasını çeksin istiyorum” şeklinde konuştu.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Başkanı Gülsüm Kav ise, bayan cinayetlerini durdurmak için çalıştıkları gibi çocukların da örselenmemesi için mücadele edeceklerini ifade etti.

Mağdur yakınları konuşma esnasında duygulanarak gözyaşlarına hakim olamadı.

Eylemin sonunda yaşamını kaybeden bayanlar için gökyüzüne balon bırakıldı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.