İYİ Parti’nin Google hamlesine MHP’den Cevap

İYİ Parti'nin Google hamlesine MHP'den Cevap

      24 Haziran seçimleri yaklaşırken, seçime katılacak partiler kampanyalarını farklı yollarla seçmenlere duyurmaya çalıyor. Bu çalışmaların farklı bir örneği de İYİ Parti’den geldi. İYİ Parti, Google reklamlarını kullanarak seçmenelere ulaşmaya çalışıyor.

           Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin yapılacağı 24 Haziran’a sayılı günler kala, seçime girecek siyasi partiler seçim çalışmalarını sürdürüyor.

        Cumhurbaşkanı adayı olan Meral Akşener’in Genel Başkanlığını yaptığı İYİ Parti de Google reklamları ile farklı bir strateji izledi.

        Google’da “özgürlük”, “vpn”, “AK Parti”, “rüyada güneş”, “rüyada altın”, “gençler”, “boş oda” kelimeleri için çalışma yapıldı. Bu kelimeler aratıldığında kullanıcılar İYİ Parti’nin seçim kampanyasına ilişkin reklamları ile karşılaşıyor.

MHP’DEN CEVAP GECİKMEDİ

           İYİ Parti’nin kampanyasının arkasından, MHP de yapılan çalışmaya aynı şekilde yanıt verdi. Google’da “İyi Parti” araması yapıldığından “Ülkücülük MHP’de olur | Başbuğ Alparslan Türkeş” mesajı çıkıyor ve kullanıcılar “Cumhur İttifakı” hakkında bilgiler içeren internet sitesine yönlendiriyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.