İYİ Parti’de ‘el öpme’ çatlağı

İYİ Parti'de 'el öpme' çatlağı

Meclis grup yönetiminin de belirleneceği toplantı öncesi partililere hitap eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dünkü yemin töreninde bazı milletvekillerinin MHP lideri Devlet Bahçeli’nin elini öpmesini eleştirdi.

‘İYİ PARTİ’Yİ TERK ETSİN’

Akşener, partililere hitaben, “Ben siyasi nezaketi iyi bilirim. Ancak bu yapılan siyasi incelik değildir. Partimize; FETÖ’cü, ipsiz sapsız diyen ve ayrıca genel başkanın namusuna kadar söz edenlere bu şekilde hürmet göstermek siyasi incelik değildir. Bizim ilkelerimize bağlı kalacak olanlar yanımızda yer alabilir. Uymayanlar derhal İYİ Parti’yi terk etsin” ifadesini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu ve İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, Bahçeli’nin elini öpmüştü. Aralarında Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın da bulunduğu bazı İYİ Partililerin Bahçeli’yle tokalaşıp sıcak sohbet etmeleri de partide tepkilere neden olmuştu.

‘BÜYÜĞE SAYGI, KÜÇÜĞE SEVGİ’

Öte yandan Bahçeli’nin elini öpen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, başta partinin genel başkanı Meral Akşener olmak üzere tepkilerin gelmesinin arkasından açıklama yaptı.

 Arkaz açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“TBMM Genel Kurulu’nda yemin etme töreninde cereyan eden vaka kısaca şu şekilde olmuştur: Sayın Devlet Bahçeli bey, İYİ Parti milletvekillerinin, kısaca bizlerin bulunduğu yere gelerek hepimizi ayrı ayrı tebrik etmiştir. Tebrik sırasında aramızda geçen konuşmada çok memnun olduğunu, milletvekili olarak seçilmemden dolayı başarılar dilediğini ifade etti. Ben de teşekkür ettim. Türk’ün töresinde büyüğe saygı, küçüğe sevgi esastır. Sevgide serbestiyet, saygıda zorunluluk vardır.

Sayın Devlet Bahçeli’nin nezaketine karşı ben de aynı ölçüde incelik gösterdim. Durum tamamiyle insani ve insafi bir durumdur. Durumdan görev çıkarmaya gerek yoktur. Benim partim İYİ Parti, genel başkanım Sayın Meral Akşener’dir.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.