İşte Çanakkale Köprüsü’nün Yapım Aşamasına Başlanış Tarihi !

İşte Çanakkale Köprüsü'nün Yapım Aşamasına Başlanış Tarihi !

Başbakan  görevindeki Binali Yıldırım, iki gün önce ihalesi gerçekleştirilmiş olan Çanakkale 1915 Köprüsü’nün 10,5 milyar dolar tutarında büyük bir proje olduğunu belirtip, ”İnşallah bu sene 18 Mart tarihinde bu köprüye ilk kazmayı vurmayı istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başbakan Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde Şehircilik Şurası’nda dün ihalesi yapılan Çanakkale 1915 Köprüsüyle ilgili oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’yi büyütmek için canla başla çalışıldığını kaydeden Yıldırım, “Büyük projelerin biri bitmeden ötekine başlıyoruz. Bunlardan bir tanesi de Çanakkale 1915 Köprüsü. Köprü ve otoyolları ile birlikte ihalesini iki gün önce gerçekleştirdik. 10,5 milyar dolarlık bir proje. Dünyada kriz günden güne derinleşirken Türkiye büyük projelere başlıyor veya onları hizmete alıyor. Çanakkale Köprüsü de mega bir projedir. Dikmeler arası açıklığı en çok olan bir köprü. Cumhuriyetimizin 100. yılına yetişecek olan köprünün dikmelerinin arasındaki açıklık 2023 metre olacak. Düşmana boğazın sularını dar eden ecdadımıza yakışır bir eseri de kazandırmanın milletçe mutluluğunu hep beraber yaşayacağız. 18 Mart’ta bu köprüye ilk kazmayı vurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.