İstanbul’daki Terör Saldırısının Bilançosu; 39 Kişi Hayatını Kaybetti !

İstanbul'daki Terör Saldırısının Bilançosu; 39 Kişi Hayatını Kaybetti !

Beşiktaş Ortaköy’de bulunan ünlü gece kulübü Reina’ya silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Saldırganın vakanın arkasından gece kulübünün içinde saklandığı düşünülüyor. Edinilen bilgiye göre, Yılbaşı eğlencesinin yaşandığı sırada silahlı saldırı gerçekleşti. Uzun namlulu silahla gece kulübüne gelen bir saldırgan ateş açmaya başladı. Gece kulübüne sevk edilen sağlık ekipleri yaralıları hastaneye taşırken, polis de bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Özel Harekat polisleri gece kulübünde aramalarını sürdürüyor. Saldırı esnasında çelik çekirdekli mermi kullanıldığı iddia ediliyor İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada “39 kişi yaşamını kaybetti. 18’inin kimlik tesbit devam ediyor. 15 – 16 yabancı uyruklu, 5’i Türkiye yurttaşı.” olduğunu açıkladı.

  Hükümet adına açıklama yapan Bakan Bozdağ, “İstanbul’daki terör saldırısında yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı/sabır, yaralılara şifa temenni ediyorum. İstanbul’daki menfur terör saldırısını yapan teröristi, saldırı emri verenleri ve saldırıya yardım edenleri naletliyorum. Bu, Türkiye’mize, huzurumuza, birliğimize, kardeşliğimize ve hepimize yapılmış kalleş ve hain bir terör saldırısıdır. Hiçbir terör saldırısı, birliğimizi bozamayacak, kardeşliğimizi yok edemeyecek,Türkiye’nin terörle etkin mücadelesini zaafa uğraşamayacaktır. Terörün kökünü kazımak için Türkiye bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kararlı ve etkin mücadelesini sürdürecek/terörü, bitirecektir” ifadelerini kullandı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.