İstanbul’daki Gece Kulübüne Saldırı Düzenleyen Terörist Yakalandı Mı ?

İstanbul'daki Gece Kulübüne Saldırı Düzenleyen Terörist Yakalandı Mı ?

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’daki terör saldırısının arkasından yaptığı ilk açıklamada, saldırganın vakayı nasıl gerçekleştirdiğini anlattı. Saldırganın kimliğine ilişkin ihtimaller şekilleniyor dedi ama ayrıntıya girmeyen Başbakan Yıldırım, örgüt adı de vermedi. 

Başbakan Yıldırım, “Bunların hepsi tevatür. Bazı bilgiler var, terörist noel baba kılığına girmiş, gibi. Aslı astarı yok. Bildiğimiz silahlı terörist. Silahı çekerek, kapıdaki korumaları ve bir polisi şehit ediyor. Rastgele her tarafa kurşun yağdırıyor. Bunun dışındaki değerlendirmeler gerçeği yansıtmıyor. Silahı vaka yerinde bırakıp, kargaşadan faydalanıp vaka yerinden kaçıyor. Kimliğe ilişkin, ihtimaller şekillenmeye başladılar. Polis meselenin üstünde, tüm ihtimaller değerlendiriliyor” dedi.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş da NTV yayınında örgüt bağlantılarının araştırıldığını ifade etti. Kurtulmuş, “Emareler var ama halen şu örgüttür diye diyebileceğimiz bir noktada değiliz. Bir kişinin olduğu, arkasında buna destek verenler olabileceği vaka yerine gelmesi, öncesi tüm bağlantıları çabucak gözden geçiriliyor. Bu terör örgütleri üstünde belki birilerin vermeye çalıştığı siyasi mesajlar olabilir” dedi.

İstanbul polisi de saldırganı aramaya devam ediyor. Polis ilk olarak, saldırganın gece kulübüne gitmek için kullandığı taksinin şoförünün ifadesine başvurdu. Ayrıca çekiciyle emniyete götürülen araçta parmak izi incelemesi yapıldı. 

Taksicinin ifadesinden yola çıkarak Zeytinburnu’da bazı adreslere baskın yapıldı. Ancak kuşkulu şahsa ulaşılamadı.

Kuruçeşme Muhtar Hüseyin Sokak’ta görülen kuşkulu kişinin polise bildirilmesinin arkasından, vaka yerine, polis özel harekat timleri sevkedildi. Ekipler, bölgede ve yakınlarda bulunan mezarlıkta kuşkulu şahsı aradı. Ancak yurttaşların ihbar ettiği kuşkulu bulunamadı.

Terör saldırısını düzenleyen teröristi yakalamak için çalışmalar hala sürüyor. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.