İstanbul’da Bombalı Saldırı ! Ölenlerin Sayısı Arttı !

İstanbul'da Bombalı Saldırı ! Ölenlerin Sayısı Arttı !

Hainler yine bomba patlatarak onlarca kişinin ölümüne sebep oldular. 

İstanbul’daki bombalı saldırıda 30’u polis 38 kişi Şehit Oldu.

Beşiktaş Vodafone Arena Stadı’ın hemen yan tarafında bulunan Beleştepe olarak bilinen Maçka Parkında dün akşam şiddetli bir patlama meydana geldi.

İstanbul’da Maçka’da bu akşam iki şiddetli patlama meydana geldi.

Patlamadan sonra ilk resmi açıklamayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı. Beşiktaş-Bursaspor maçının arkasından saat 22.29’da, 45 saniye ara ile Vodafone Arena yakınlarında iki ayrı terör saldırısı meydana geldi. Saldırılarda 30’u polis 38 kişi şehit olurken, 155 kişi yaralandı.

Beşiktaş Vodafone Arena’da, Süper Toto Süper Lig’de Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanan maçın bitiminde, taraftar stadı terk ettikten sonra saat 22.29’da bölgedeki çevik kuvvet polislerini hedef alan iki ayrı terör saldırısı düzenlendi. İlk saldırı “Beleştepe” olarak isimlendirilen yerde, seyir halindeki bomba yüklü bir aracın patlaması şeklinde gerçekleşti.

İkinci saldırıysa 45 saniye sonra Maçka Parkı’nda gene polislerin bulunduğu bölgede durdurulmak istenen bir teröristin kendisini patlatması sonucu meydana geldi. Anadolu yakasından bile duyulan patlamaların arkasından vaka yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.