İstanbul Ve Ankara İçin Kar Yağışı Uyarısı Yapıldı !

İstanbul Ve Ankara İçin Kar Yağışı Uyarısı Yapıldı !

İstanbul, Ankara ve yurdun bir çok bölümüne yeniden kar yağışları geliyor. Meteorolojinin son tahminlerine göre İstanbul’da salı günü yağmur, çarşamba günü karla karışık yağmur bekleniyor. Yağışlar perşembe gününden sonra kar yağışına dönecek. Ankara’daysa çarşamba gününden sonra kar yağışı bekleniyor. 

İstanbul’da kar yağışının pazar gününe, Ankara’daysa cumartesi gününe kadar devam edeceği tahmin ediliyor. 

Şuan İse Hava Durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, Rize çevreleri ve Artvin’in kıyı kesimlerinin yağmurlu, Artvin’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don vakasıyla birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsimin normal seviyeleri civarında seyredecek. Rüzgar, genelde kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı şehirlerde beklenen hava raporuyla günün en yüksek sıcaklıklarıysa şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 3
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 7
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 11
Adana: Parçalı ve az bulutlu 15
Antalya: Parçalı ve az bulutlu 17
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 9
Trabzon: Çok bulutlu 8
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu -6
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 9

Doğu Anadolu Bölgesinin Soğuklarla Başı Dertte

Doğu Anadolu Bölgesinde, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 27 dereceyle Ağrı’da kaydedildi. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, soğuk havanın tesirini sürdürdüğü bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği, rüzgarın ise güneyli yönlerden hafif, vakit zaman orta kuvvette eseceği öngörülüyor. Bölge genelinde gece ölçülen en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı’da 27, Kars’ta 25, Erzurum’da 20, Iğdır’da 17, Ardahan’da 15 ve Erzincan’da da 10 derece olarak ölçüldü.

Gün içinde beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının Erzincan’da 3, sıfırın altında olmak üzere Erzurum ve Kars’ta 6, Ağrı’da 7, Iğdır ve Ardahan’da da 5 derece olması bekleniyor. Bölgedeki kar kalınlıklarıysa Ağrı’da 46, Erzurum’da 27, Kars’ta 17, Ardahan’da 15 ve Iğdır’da da 7 cm olarak gerçekleşti. Yetkililer, bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don vakaıyla gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis beklendiğini kaydetti.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.