İstanbul Saldırısına İlişkin Futbol Dünyasından Tepkiler Geldi !

İstanbul Saldırısına İlişkin Futbol Dünyasından Tepkiler Geldi !

Beşiktaş’ın mesajı

“Bursaspor ile oynadığımız maçtan sonra terör gene alçak yüzünü gösterdi.

Maçtan sonra evimiz Vodafone Arena’nın hemen yanında patlamalar yaşandı ve ilk bilgilere göre güvenlik güçlerimizden yaralananlar olduğu açıklandı.

Alçaklıkta sınır tanımayan teröristler, hem taraftarlarımızın hem de misafir takım Bursaspor taraftarının güvenliğini sağlayan kahraman güvenlik güçlerimize saldırdı.

Asla hedeflerine ulaşamayacak olan alçaklara karşı dimdik duracağız. Milletçe el ele vererek, vatanımıza yapılan saldırılara göğüs gereceğiz.

Milletimiz terör belasını da bertaraf edecektir.”

Saldırıda yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diler, daha büyük acıların yaşanmamasını dileriz.

Terörü şiddetle ve nefretle naletliyoruz.

Bursaspor’un mesajı

Beşiktaş-Bursaspor maçının bitiminde yaklaşık 1 saat sonrasında meydana gelen patlama ile ilgili Bursaspor kulübü bir açıklama yaptı. Bursaspor’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Taraftlarımızın çıkışından hemen sonra patlama yaşanmıştır. Tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun. araftar gruplarımız ile iletişime geçilmiştir. Taraftarlarımızdan yaralı bulunmamaktadır.Yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.” denildi.

Fenerbahçe’nin mesajı

“Bu akşam oynanan Beşiktaş- Bursaspor karşılaşmasının arkasından Vodafone Arena’nın yanında yer alan Çevik Kuvvet aracının bulunduğu bölgeye, bomba yüklü bir araçla bir terör saldırısı düzenlendiğini, ilk belirlemelere göre yaralıların bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Yaşanan bu hain terör saldırısını naletleyerek ulusumuza, emniyet güçlerimize, resmi ve sivil güvenlik görevlilerine, stadyum ve Beşiktaş Kulübü çalışanlarına, taraftarlara ve bölge sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, her türlü terör eylemini şiddetle kınadığımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

Galatasaray’ın mesajı

Galatasaray Kulübü’nün terör saldırısı ile ilgili açıklama şöyle; “Cumartesi günü oynanan Beşiktaş – Bursaspor karşılaşması sonrası Vodafone Arena’nın yanı başında gerçekleşen hain terör eylemini kınıyoruz. Şehit düşen emniyet mensuplarına Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz. Bu insanlık dışı terör saldırısından etkilenen tüm yurttaşlarımıza, Beşiktaş ile Bursaspor câmiasına ve taraftarlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Trabzonspor’un mesajı

Kulübün resmi web sitesinden yapılan açıklamada, “Beşiktaş Vodafone Arena civarında yapılan ve çevik kuvvetimizi hedef alan bombalı saldırıda yaralanan tüm yurttaşlarımıza acil şifalar diliyor; başta emniyet mensuplarımız, Beşiktaş ve Bursaspor câmiası olmak üzere tüm halkımıza geçmiş olsun diyoruz. Teröre nalet olsun” ifadesi kullanıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu da bir mesaj yayınladı.

“İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arena önünde meydana gelen hain bombalı saldırıda, çok sayıda polis ve yurttaşımızın yaralandığını büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

İnsanlık dışı yabani terör saldırısını şiddetle kınarken, vakada yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.