IRAK BAŞBAKANINDAN TÜRK TANKLARINA TEPKİ !

IRAK BAŞBAKANINDAN TÜRK TANKLARINA TEPKİ !

Irak Başbakanı Haydar El İbadi Türkiye’yi Tehdit ediyordu. Bugün Ankara Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Sınıra yakın Silopi Bölgesine çok sayıda Zırhlı araç ve Tankları sevk edince Irak Başbakanı Haydar El İbadi’den bir açıklama geldi.Biz Komşumuz Olan Türkiye’yle savaşmak istemiyoruz şeklinde konuştu. Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Bağdat’ın Ankara’yla savaşmak istemediğini lakin buna hazır olduğunu ifade etti.

 

Türkiye’nin Irak sınırına zırhlı araç sevkiyatı yapmasının arkasından konuşan İbadi, “Türkiye’nin Irak’a herhangi bir saldırısı, kendi çöküşlerine neden olacak” şeklinde konuştu.

 

Al Mayadeen’deki habere göre, Bağdat’ın Ankara’yla savaşmak istemediğini belirten İbadi, lakin buna hazır olduklarını da ifade etti.Türkiye’den Korkan İbadi yürekli gibi davranıp gerek görülürse savaşırız kelimelerini Kullandı.

 

Türkiye geçtiğimiz günlerde Irak sınırına asker sevkiyatı yapmış buda Irak tarafından korkuyla karşılanmıştı. Türkiye’nin sınırlarını koruması başka ülkelerin rahatsız olmasına devam ediyor. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.