İnstagram’dan son özellik ‘Bana Soru Sor’

İnstagram'dan son özellik 'Bana Soru Sor'

Instagram’ın geçtiğimiz haftadan bu yana testlerini sürdürdüğü “Bana Soru Sor” özelliği, bugün itibarıyle resmen kullanıma açıldı.

Kullanıcılar arasındaki etkileşimi arttıracak olan yeni özellik sayesine, bir kullanıcının öykü bölümünde paylaştığı içerik üstüne direkt mesaj atmak yerine özel soru kutusundan soru sormak artık mümkün.

“Bana Soru Sor” nedir?

Renk ve arkaplan gibi alternatiflerle özelleştirilebilen soru kutuları sayesinde kullanıcılar, bu yeni özelliği kendilerine göre bir görsel formata kavuşturabiliyor.

Şimdiden yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanan Bana Soru Sor özelliği, öykülere özel mesaj yolu ile karşılık vermek yerine soru yönelterek karşılık vermeyi sağlıyor.

Her geçen gün kullanımı ve popülerliği artan Instagram, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya sahip. Fotoğraf ve video paylaşımlarının arkasından öyküler özelliği ile büyük zıplama yaşayan sosyal ağ, kullanıcıların en fazla tercih ettiği adreslerin başında geliyor.

Bilindiği üzere Instagram, geçtiğimiz günlerde IG TV’yi tanıtmış ve 1 saati bulan videolarla YouTube’a rakip bir platform yaratmıştı…

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.