Instagram’dan onaylı hesap müjdesi!

Instagram'dan onaylı hesap müjdesi!

Bu güncelleme şimdilik ios işletim sistemine sahip cihazlara açılmış durumda. Android işletim sistemindeyse henüz onaylanmış hesap formu aktif edilmedi.

Başvuru nasıl yapılıyor?

Öncelikle Instagram’a giriş yapılıyor. Daha sonra ‘Ayarlar’ sekmesinde bulunan ‘Doğrulama Talebi’ sekmesine tıklanıyor. Ardından kimlikte yazan isim ve soyadın tam yazılması lazım. Firmaların da adını tam olarak yazması gerekiyor. ‘Dosya Ekle’ bölümündeyse devlet kurumu tarafından verilmiş bir kimlik (kimlik, pasaport, sürücü belgesi vb.) yükleniyor. Firmalar bu bölümde tescil belgesi, vergi levhası, fatura, şirket kuruluş belgesi vb. bir belge eklemesi gerekiyor.

Gerekli belgeler eklendikten sonra ‘Gönder’e basıp işlem tamamlanıyor. Bunun arkasından, ‘Doğrulanmış simgenle alakalı isteğini gözden geçirdikten sonra sana haber vereceğiz.’ bilgi notu ekrana geliyor.

Onaylanmış hesap başvuru işlemi tamamlandıktan sonra 30 gün içinden hesabın bağlı bulunduğu maile olumlu ya da olumsuz bir bildirim gönderiliyor. Olumsuz olması halinde hesabın tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Sonrasındaysa tekrar başvuru yapılabilmekte.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.