Hakkari’ye Doğalgaz Geliyor !

Hakkari'ye Doğalgaz Geliyor !

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş, yaptığı açıklamada, çevresi dağlarla çevrili kentte ısınmak için kömür yakıldığı  için çok ciddi hava kirliliği yaşandığını ifade etti.

Doğalgazın büyük avantajları olduğunu ve bu avantajlardan yararlanmak  istediklerini belirten Taş, “Hava kirliliği insan sağlığı üstünde çok olumsuz  etki yaratıyor. Doğalgaz ise doğanın, çevrenin ve insan geleceğinin çok ciddi bir  sigortasıdır.” dedi.

Taş, son günlerde Türkiye’nin büyük bölümüne doğalgaz hattı çekildiğini ve gaz kullanımının arttığını ifade etti.

Hakkari’ye de doğalgaz hattı çekilmesini çok istediklerini ifade eden  Taş, “Hakkari’ye doğalgaz alt yapısının kurulması ile çok ciddi avantajlara sahip  olacağız. Hem endüstride hem de evlerimizde kullanacağız. En önemlisi coğrafyamızın  güzelliğini ve insan sağlığını koruyacağız. Umarım yetkililer, bir an önce bunu ihale aşamasından geçirip Hakkari’ye doğalgazın getirilmesini kısa sürede  sağlamış olurlar.” şeklinde konuştu.

Hakkari’ye Müjdeli Haber 

Esnaf Mehmet Gür ise “Hakkari’ye doğalgaz gelecek” haberlerinin  kendisini çok mutlu ettiğini kaydetti.

Gür, “Hakkarililer için sevindirici bir haber. En azından bu dumandan,  kirli havadan kurtulmuş oluruz. Güzel bir hizmet olur. Umarım ifade ettikleriyle  kalmaz gereğini yaparlar.” ifadesini kullandı.

Vatandaşlardan Kerem Engin, Hakkari’de binlerce insanın yaşadığını ve doğalgazın gelecek olmasının kendilerini heyecanlandırdığını ifade etti.

Çevre illere bu hizmetin verildiğini, Hakkarililerin de aynı hizmetten  yararlanmak istediklerini anlatan Engin, “Doğalgazın Hakkari’ye gelmesini  istiyoruz. Devlet büyüklerimizden bunu talep ediyoruz.” dedi.

Vatandaşlardan Arafat Gültekin de Hakkari’ye doğalgaz gelmesi ile hava kirliliğinde azalma olacağını ifade etti.

Enerji Bakanı Önceden Belirtmişti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 6 Kasım’da  Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde Türkiye genelinde 40 ilçeye doğalgaz dağıtım  töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’de doğalgaz sektörüne 11 milyar liralık  yatırım yaptıklarını belirterek,  “Hakkari’ye kadar doğalgazın gitmediği ilimiz kalmayacak. Doğudaki  vatandaşlarımızı istismar eden, olanaksızlık içerisinde bırakmak  için elinden geleni  yapan ayrıca onları katleden bu alçak örgüte rağmen, bu hain  örgüte inat biz  Hakkari’ye de Şırnak’a da doğalgazı getireceğiz. Kimsenin  şüphesi olmasın.” ifadelerini kullanmıştı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.