Hain Değilim Diyen Fehat Daş İntihar Etti

Hain Değilim Diyen Fehat Daş İntihar Etti

15 Temmuz tarihe kara bir leke olarak kazındı.Yaşanılan darbe gecesinde,darbeye katılan bir çok askerin darbe yaptıklarından haberlerinin olmadığı açıklanmıştı.Belkide İntahar eden Ferhat Daş’ta o haberi olmayan askerlerden biriydi ve bu yüzden ne nasıl bir olaya karıştığını anladığında intahar etti.

V e yine o darbe gecesi yaşananlar çoğu kişinin yaşamını alt üst etti ve birçok kişi de hayatından oldu.Fetö örgütünün darbe girişiminde tam olarak neler yaşandığını kimse bilemez o yüzden de bilinmeyenler,gözle görülmeyenler çok fazla.Günler geçtikçe de olaylarda yaşanan yeni dramlar da açığa çıkıyor.

Hainsiniz Hain sözlerini duyunca intahar etti

O karanlık gece Sabiha Gökçen Havalimanı’na yönlendirilen tank personeli, İbrahim Donat’ın ifadesinde tankçı Astsubay Ferhat Daş’ın darbe gecesinde olayın perde arkasını anlayınca intihar ettiği ortaya çıktı.Ferhat Daş darbeye karşı yürüyen kalabalığın hainsin hain sözlerine içerliyor ve kendisinin hain olmadığını haykırarak oracıkta yaşamına son veriyor.Diğer yandan kendilerini teslim alan polis memurları da hainler tarafından şehit ediliyor.

BEN HAİN DEĞİLİM’

Söz konusu İddiaya göre;  yurttaşların “hainlik yapmayın” diye bağırması üstüne, tank kumandanı Astsubay Çavuş Ferhat Daş, önce dışarıya çıktı. Kendilerini engelleyen yurttaşlarla konuştu,durumu anlattı. Sonra  tanka döndü. Ardından beylik tabancasını çekerek ‘Ben yurt haini deyilim’ diye bağırdı. Silahını çenesine dayayan Daş, bir anda tetiğe bastı. İddiaya göre kendisini vuran Ferhat Daş ağır yaralandı. İçerideki tank çalışanı kapağı açarak, Daş’ın ambulansa götürmeleri için yurttaşlara teslim etti. Yaralı kumandan, polis ekiplerinin çağırdığı  ambulansla hastaneye götürüldü. Ancak tüm müdahalelere karşın hayata döndürülemedi.”

Emniyet’te yaşananları anlatan Donat’ın ifadesine göre; tankların Sabiha Gökçen’e götürülme emrini, Yarbay Şakir Çınar verdi. Çınar,  ‘Genelkurmay emir verdi. ‘Sıkıyönetim’ ilan edildi’ diyerek tank birliklerini sevk etti. İfadesi terör operasyonuna gittiklerin zannettiğini söyleyen Donat, yaşananları şu şekilde dile getirdi.. “Tank birlikleri, hava limanına doğru yürüdü..Ama vatandaşlar araçları ile yolu kapattığı için zırhlı araçlar ilerleyemedi. İşte o sırada bir kargaşa oldu. Vatandaşlar tankı çevrelemeye başladı. Tank etrafındakiler, “Siz yurt evladı deyil misiniz, darbe yapıyorsunuz” diye bağırmaya başladı.

Ne olduğunu anlayamadık.Bir anda etrafımızda siz hainsizni diyen ve psikoljik baskı yapan bir grup ortaya çıktı.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.