Giresun’da Uçak Kazası!!

Giresun'da Uçak Kazası!!

 

Türkiye’yi sarsan uçak kazası Giresun’un Hudutları içerisinde bir askeri uçağın düşmesiyle meydana geldi.Bayramın 1.gününde ülkeyi yasa boğan helikopter kazasının ayrıntıları belli olmaya başladı.Kazada hayatını kaybeden 7 kişi şehit olurken 7 kişide yaralı olarak tedavi altına alındı.

Uçak kazası sonucunda hayatını kaybedenlerin cenazelerinin memleketlerine gönderilmesi üzerine tören düzenlendi.Törene Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve üst düzey yöneticiler katıldı.Tören kazada şehit olan vatandaşların özgeçmiş anlatımları ve dualarla son buldu.Törenden sonra cenazeler memleketlerine gönderilirken,yaralılar ise Ankara Gülhane Tıp Fakültesi hastanesinde tedavilerine devam edilmekte.

KAZADA ŞEHİT OLANLAR

Helikopterde bulunanlardan İl Jandarma Komutan vekili Yarbay Sadettin Şahin ve eşi Nihal Şahin, helikopter pilotu yüzbaşı Hilmi Özer, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru’nun eşi Nuran ve kızı Berrin Doğru, Kurmay Başkanı Binbaşı Ünal Bayhan’ın eşi Didem Bayhan ve Ast. Uzman çavuş Adem Kara’nın eşi Sema Kara yaşamını kaybetti.

KAZADAN YARALI KURTULANLAR

Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Kurmay Başkanı Binbaşı Ünal Bayhan, oğlu Erdal ve kızı Işıl Bayhan; Ast Personel Üstçavuş Cemalettin Çoban, Uzman Çavuş Adem Kara, Pilot üsteğmen Yüksel Kandemir ve Teknisyen Ast. Çavuş Muhammet Bedek ise yaralandı.Yaralılar Ankara Gülhane tıp fakültesi hastanesinde tedavi altına alındılar.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.