Eski başkanların evlerine patlayıcı madde…

ABD bu haberle çalkalanıyor!Son dakika... ABD'yi sallayan haber! Evlerine patlayıcı madde...

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, yaptığı açıklamada, “Son günlerde  Başkan Obama, Başkan Clinton, Dışişleri Bakanı Clinton ve diğer kişileri karşı yapılan saldırı girişimlerini kınıyoruz.” ifadesini kullandı.

Bu tür eylemleri “aşağılık” olarak tanımlayan Sanders, saldırı  girişimlerinin sorumlularına kanunlar çerçevesinde gerekli cezaların verileceğini  belirtti.

Sanders, “ABD Gizli Servisi ve diğer güvenlik ajansları vakaı  soruşturuyor ve bu korkakların tehdit ettiği herkesi korumak için tüm uygun  tedbirleri alacaklar.” değerlendirmesinde bulundu.

CNN binası da boşaltıldı

Bu arada New York Polisi, yayın kuruluşu CNN’in de içerisinde bulunduğu  Time Warner Center’a da benzeri bir paket iletildiğini açıkladı.

CNN’e konuşan bir yetkili de benzeri bir paketin Beyaz Saray’a  gönderildiğinin, lakin adrese ulaşmadan belirlenerek teslimatın engellendiğini  belirtti.

ABD’de eski başkanlardan Barack Obama’nın Washington’daki, Bill  Clinton’ın da New York’taki evine, içerisinde patlayıcı madde bulunan  paketler  gönderildiği duyurulmuştu.

Macar asıllı ABD’li milyarder iş adamı George Soros’un New York’taki  evinin posta kutusunda da patlayıcı madde bulunmuştu.

TRUMP’TAN KINAMA

ABD Başkanı Donald Trump, eski başkanlardan Barack  Obama ve Bill Clinton’ın evlerine patlayıcı madde içeren paketlerin  gönderilmesini kınadı. 

Twitter hesabından konu ile ilgili paylaşımda bulunan Trump, ABD Başkan  Yardımcısı Mike Pence’in saldırı girişimini kınayan evvelki paylaşımını  alıntılayarak “Tüm kalbimle katılıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Öte yandan Pence, Twitter hesabından, “Eski başkan Obama, Clintonlar,  CNN ve ötekilerine yönelik saldırı girişimlerini kınıyoruz. Bu korkakça eylemler  alçaktır ve bu ülkede bunlara yer yoktur. Gizli Servis, FBI ve yerel güvenlik  güçlerinin hızlı müdahalelerine minnettarız. Bu saldırı girişimlerinin  sorumluları adaletin önüne çıkarılacaktır.” açıklamasını yaptı.

“Tolere edilmeyecek”

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders de bahis konusu saldırı girişimleri ile  ilgili olarak, “Bu, Başkan’ın ve kabinesinin yakından takip ettiği, sürmekte olan  bir vakadır. Bu alçak eyleme yönelik kınamamıza, CNN’i hedef alan tehdit de  dahildir. Bu korkakça eylem kabul edilemez ve tolere edilmeyecektir.” ifadesini kullandı.

Diğer yandan konu ile ilgili olarak New York polisinin açıklama yapması bekleniyor.

Asıl hedef eski CIA Direktörü

Amerikan medyasına konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen bazı  güvenlik yetkilileri, New York’ta CNN’in de yer aldığı binaya gönderilen ve  patlayıcı madde içeren paketin, aslında eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA)  Direktörü John Brennan’ı hedef aldığını ifade etti.

Öte yandan sabah saatlerinde Beyaz Saray’a da içerisinde patlayıcı  madde bulunan bir paket iletildiği iddiası, Gizli Servis tarafından  doğrulanmadı.

Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki eviyle eski ABD  Başkanı Bill Clinton ve eski Dışişleri Bakanı eşi Hillary Clinton’ın New York’un  banliyösü Chappaqu’daki evlerinde, içinde patlayıcı maddenin olduğu bir paket  gönderildiği belirtilmişti.

Amerikan Gizli Servisi, Clintonlar ve Obamaların evindeki paketlerin,  “patlayıcı madde içerme riskine karşı postalara yapılan rutin denetimler  esnasında” belirlendiğini ve gerekli işlemlerin yapıldığını açıklamıştı.  Paketlerin, Obama ve Clinton’a ulaşmadan önce ele geçirildiği kaydedilmişti.

Bu arada New York Polisi, yayın kuruluşu CNN’in de içerisinde bulunduğu  Time Warner Center’a da benzeri bir paket iletildiğini açıklamıştı. Macar  asıllı Amerikalı milyarder iş adamı George Soros’un New York’taki evinin posta  kutusunda da dün patlayıcı madde bulunmuştu.

Beyaz Saray, eski başkanlar Barack Obama ve Bill Clinton’ın evlerine  patlayıcı madde gönderilmesini kınamıştı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.