Erdoğan:İstihbarat Açığı Fazla

cumhurbaşkanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı yabancı tv kanalında yaptığı açıklamalarda ,Darbe gecesi tabii ki Türk halkından meydanlara çıkmasını ve demokrasiye sahip çıkmasını istedik ve çünkü Türkiye’de yüzde 52 lik  oranlarla halk hükümeti seçmiştir.

HALKIMDAN SOKAĞA ÇIKMASINI BEN İSTEDİM

Halk benim çağrım üzerine  sokağa döküldü ve yapılan darbe girişimine karşılığını verdi.TSK içindeki belli bir grubun bir  çoğunluğa müdahale etmesine müsaade edemezdik dedi..12 saat içerisinde işi kontrolümüz altına aldık bu gelişmelerle birlikte de bizler bir şeye çok dikkat ettik dedi.

Gezi olaylarında daha önce edinilmiş tecrübelerimizde vardı ve bu değerlendirmenin neticesinde birinci Ordu komutanımızın yaptığı açıklamalar üzerine,savcılarımızın açıklamaları süreci kontrol altına almaya çok yardımcı oldu.

İSTİHBARAT AÇIĞI ÇOK FAZLA

İstihbarat açığı fazla ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı,doğru istihbarat olsaydı önüne geçilebilir de açıklamasında bulundu.Bunun bir istihbarat zaafı olduğu ne yazık ki ortada. Bu arada istihbarat güçlü olsaydı Fethullahçı terör örgütü olmazdı,dünyada en güçlü istihbarat örgütünün dahi zaafları vardır tabi.Fakat bizler için bunları,minimize etmek çok önemli.Erdoğan,halkla birlikte oldukça darbeciler sonuç alamaz alamadılar dedi.Bu darbe girişiminin bastırılmasının bir sorun olduğunu kabul etmiyorum.Bundan sonraki süreçte kendilerine göre farklı planlar olabilir.Ne kadar farklı planı olursa olsun şunu bilmeleri lazım ki, devlet milleti ile elele olduğu sürece bunlara yol vermez ve görüldüğü üzere millet devletine sahip çıkmıştır.Şu anda da  sadece devlet yapması gerekeni yapıyor.

FETULLAH GÜLAN İADESİ

Gerekli dosyalar gönderildi ve şuanda Amerika’nın yetkili Mahkemesi kararını verecektir.İki strateji,dayanışmamızı sürdürmemiz lazım,gereken adımı inanıyoruz ki ABD atacaktır dedi

İDAMI ONAYLARIM

İdam cezasına da değerlendiren Cumhurbaşkanı,karar milletin,ve bu kararı da verecek olan parlamentoda,Türkiye Büyük Millet Meclisi ile bu adımı atmaktır,benim yetkilerim bellidir,bana bu karar geldiğinde kesinlikle onaylarım dedi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.