Erdoğan’dan,HDP’ ye:Orada Şerefli İnsanlar Var

Erdoğan'dan,HDP' ye:Orada Şerefli İnsanlar Var

Bugün Yenikapı’da yapılacak olan mitinge HDP davet edilmedi.Bugün şehitler anısına düzenlenecek mitingde tüm liderlerin bayrakları yeralacak. Hiç bir parti bayrağının darılmayacağı mitinge CHP ve MHP liderleri de tüm unusrları ile katılırken HDP davet edilmedi.

PKK ile aynı davayı güttüğünü defalarca söyleyen HDP ve Selahattin Demirtaş kendilerinin de bu demokrasi bayramında yeri olması gerektiğini söylemiş ve Erdoğan’ı eleştirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Demirtaş’a yanıt verdi. 

Cumhurbaşkanı , gazetecilere yaptığı açıklamada Yenikapı mitingine katılacak olan Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli’ye bir kez daha teşekkür ettiğini belirterek,’nin mitinge neden davet edilmediği konusuna da açıklık getirdi.

ŞEREFLİ İNSANLARIN ARASINDA YERİ YOK ORADA ŞEFEFLİ İNSANLAR VAR

HDP’yi, PKK terörü ile arasına mesaj koymaması konusunda eleştiren Erdoğan şunları ifade etti:

HDP yönetiminin 7 Ağustos’a davet edilmemesini eleştirenler var. Kendilerine katılmıyorum. Zira darbe girişiminin hemen arkasından yurtdışındaki Fetullahçı bir gazeteye konuşup darbeye direnen milyonlara “IŞİD’çi” diyenlerin, o şerefli insanların arasında yeri yok.”Bu sözler Erdoğan’ın Demirtaş ve güruhunu şerefli insanlardan görmediğine yorumlandı.

Ama şüphesiz darbe girişiminin arkasından ülkeye, şehirlerine sokakta sahip çıkan tüm Kürt yurttaşlarımız Yenikapı’da olacak. Her gün kendilerinden mesajlar, telefonlar alıyorum.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.