Erdoğan:”40 Yıllık Hazırlığınızı 20 Saatte Yerle Yeksan Ettik”

Erdoghan

Cumhurbaşkanı Erdoğan ”40 yıllık hazırlığı 20 saatte yerle Yeksan ettik”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz’da ve gelişimini ve sonuçlarını bu sözlerle değerlendirdi .Beştepe Milliyet kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı darbecilerin yanında yer alan batılı ülkeleri eleştirdi.

ŞEHİTLERİMİZİ KISKANIYORUM

Erdoğan Fethullahçı teröristlerin katlettiği Şehitler için de şehitlerimizi kıskanıyorum Çünkü o makam Herkese nasip olmaz dedi.

‘’ Benim kutlamak haddime mi Çünkü onu Rabbim kutlamış Sevgili Peygamberim kutlamış, onlar  sevgili peygamberimize komşu oluyor, müjdesi erkenden almış. Ben şehitlerimizi kıskanıyorum ‘’

CUMHURBAŞKANI NOKTAYI KOYDU

Erdoğan‘’Türkiye bir ve beraber olarak 40 yıllık hazırlığı, 40 yıllık birikimi, 40 yıllık sinsi hesabı, 20 saate kalmadan yer ile Yeksan etti.Biz sadece ve sadece Allah’ın huzurunda eğiliriz, kula kul olmadık olmayacağız, onu fetöcüler düşünsün, onlar kula kul oldular”dedi. Beştepe millet kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında çıktı kürsüye Cumhurbaşkanı .15 Temmuz’da yaşananları hatırlattı. Türk halkını darbecilere karşı verilen mücadeleden dolayı tebrik etti.

BATILI ÜLKELERİ ELEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan darbe girişiminin ardından Batı dünyasından gelen açıklamaları da gündeme getirdi.Oldukça da sert konuştu.

’’ Şimdi birileri bize akıl veriyor. Batıdan Geçmiş olsun, ama ardından bir şey daha söylüyorum, fakat bu attıklarını sebebiyle bu açığa alınanlar sebebiyle endişeliyiz diyorlar. Siz işinize bakın ya ,Siz işinize bakın yüzde 52 ile seçilmiş bir Cumhurbaşkanı yüzde 50 ile hükümet eden bir iktidar var bunlara karşı bir darbe yapılıyor. Siz bu hükümetin bu devletin yanında yer alacağınıza kalkıp darbecilerin yanında yer alıyorsun.’’diyerek ateş püskürdü.

Erdoğan darbecilere karşı Türkiye’nin yanında açıkça yer almayan ülkelere tepki gösterdi ‘’Darbecilerin akıbetlerinden endişe ettikleri kadar Türkiye’nin demokrasi milletimizin Hayat Hakkında geleceğinden endişe duymayan hiçbir ülke hiçbir ülke lideri bizim dostumuz değildir bunu böyle bilsinler’’

ŞEHİTLERİN İSMİ YAŞATILACAK

Cumhurbaşkanı fethullahçı teröristlerin katlettiği vatandaşların isminin yaşatılacağını vurguladı. Fethullah terör örgütünün yaptıklarınının Müslümanlıkla alakası olmadığının altını çizdi ‘’bunları ancak kafirler yapar,bunu ben müslümanım ben türküm diyen birisi yapabilirmi?’’

Türkiye üzerindeki oyunların 15 Temmuz’da bittiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan Tehditlere meydan okudu.’’Açık açık söylediler önce Erdoğanı öldürmeliydiniz dediler,bu kadar ileri gidenlerde oldu,bizim derdimiz o değilki ,biz kefenimizi giyerek yola çıktık’’dedi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.