Erdoğan: Yıldırım bizi yolda bırakmadı, yolunu da şaşırmadı

Erdoğan: Yıldırım bizi yolda bırakmadı, yolunu da şaşırmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım‘a Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni’nde konuştu.

Erdoğan, “Sadece son 16 yılda ülkemize milletvekili, Ulaştırma Bakanı, Başbakan olarak hizmet eden Binali Bey, inşallah bundan sonra TBMM Başkanı olarak çalışmalarına devam edecektir. Gerek Bakanlığı gerekse Başbakanlığı döneminde sergilediği uzlaşmacı, kuşatıcı ve içten yaklaşımını Meclis Başkanlığı sürecinde de devam ettireceğine inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Sayın Binali Yıldırım, 2002’den beri AK Parti hükümetlerinde aldığı görevlerle ülkemizin kalkınması, milletimizin refahı için ortaya koyduğu çabalarla hakikaten hepimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir.” dedi.

“40 senelik yoldaşlığımızda bizleri hiç bir vakit yolda bırakmadı”

“Kendisi 40 senelik yoldaşlığımızda bizleri hiç bir vakit yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı.” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Binali Bey, asıl 15 Temmuz gecesinde demokrasiye, milletin iradesine, ülkemizin bağımsızlığına sahip çıkan cesareti ile milletimizin gönlündeki yerini ayrıca pekiştirmiştir.” şeklinde konuştu.

“Terörle mücadelenin en büyük destekçilerinden”

Yıldırım’ın FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine karşı yurt içerisinde ve yurtdışında yürütülen amansız mücadelenin de en büyük destekçilerinden olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Bu dönemde Türkiye, terör örgütlerine yönelik tarihinin en başarılı operasyonlarını gerçekleştirmiştir. Hükümetimizin dirayetli adımları karşısında FETÖ bitme noktasına, PKK ve uzantılarıysa nefes alamaz duruma gelmiştir.” dedi.

“Türk demokrasisinin gücüne güç, itibarına itibar kattılar”

“Binali Bey ile Başbakanlığı döneminde yakaladığımız uyumu inşallah Meclis Başkanlığı döneminde de devam ettireceğimize inanıyorum.” diyen Erdoğan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Binali Bey, MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeliyle bu hassas süreci fitnecilere aldırmadan, takdire şayan bir şekilde yönettiler. Bu gayretleri ile sadece Türkiye’yi sürekli kriz, kaos ve istikrarsızlık üreten bir sistemden kurtarmakla kalmadılar, aynı zamanda ilk kere iki farklı partinin bir araya gelerek sandık yolu ile büyük bir dönüşüme imza atabileceklerini göstererek, Türk demokrasisinin gücüne güç, itibarına itibar kattılar.”

Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65. Hükümetin Başbakanı Yıldırım’a, hizmet boyunca gösterdiği üstün başarı dolayısı ile Devlet Şeref Madalyası tevcih etti.

Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle yürürlükten kalkan Başbakanlığın mührünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti.


Erdoğan, Yıldırım’a Şeref Madalyası tevcih etti

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.