Erdoğan kabineyi ne zaman açıklayacak?

Erdoğan kabineyi ne zaman açıklayacak?

ERDOĞAN: PAZARTESİ İLK CUMHURBAŞKANLIĞI KHK’SINI YAYINLAYACAĞIZ

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli değerlendirmelerde bulunuyor.

İşte Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları:

”Bugün yemin ederek resmen göreve başlayan TBMM’nin yeni üyelerini tebrik ediyorum. Yeni dönemdeki partimizin ilk toplantısının hayırlı olmasını temenni ediyorum. 24 Haziran seçimlerinde seçilen 295 milletvekili arkadaşımı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Hizmet yarışında bayrağı artık sizler devraldınız. Yapacak çok işimiz bulunuyor. Her birinizin enerjisine, üretkenliğine ve sadakatine ihtiyacımız var. Bunun için tek bir anınızı bile boşa geçirmeye hakkınız yok. Cumhur ittifakı olarak baktığımızda 344 millet vekili olarak mecliste %57’lik bir çoğunluğa sahibiz. Bu milletvekili seçimlerinde hedeflerimizin altında kalmamız daha çok çalışmamız gerektiğini gösteriyor. Milletimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %52,56 oy oranıyla en yakın rakibimizin 11 milyon üstü bir rakamla bize teveccühünü göstermiştir. Milletimizin sandıkta yaptığı hassas ayarı doğru değerlendirmemiz lazım.

PAZARTESİ AKŞAM 21:00’DE YENİ KABİNEYİ AÇIKLAYACAĞIZ

Şimdiye kadar tüm badirelerin üstesinden milletimizle geldik. Yapmamız gereken iş milletimize bakmak, onun istikametinde olmak gerekir. Pazartesi günü yapılacak Cumhurbaşkanılığı yemin töreniyle Türkiye yeni bir döneme adım atıyor. Meclis’teki törenin arkasından Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyemizde muhteşem bir göreve başlama töreni gerçekleştireceğiz. Şu ana kadar netleşen hali ile törene 22 cumhurbaşkanı ile 17 başbakan, cumhurbaşkanı yardımcısı, meclis başkanı seviyesinde iştirak olacak.

Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı olarak Pazartesi akşam 21:00’de yeni kabineyi açıklayacağız. Pazartesi ilk Cumhurbaşkanlığı KHK’sını da yayınlayacağız.

Biz tevazuyu kendisine ilke edinmiş insan topluluğuyuz. Kimseye yukarıdan bakamayız. Bu anlayışı kabul etmeyeceğiz. Bir davanın mensupları olarak yolumuza devam edeceğiz. Arkadaşlar bu hareketin için ben olmaz biz olur. Aksi taktirde bizlerden evvelkiler nasıl yerle yeksan olduğu ise biz de yerle yeksan oluruz. Şu anda az önce sayıları da size verdim. 26 milyon insan bize güven aşıladı. 50 milyon oyun içerisinde 26 milyon. Bu imtihanı başarıyla vermemiz lazım. Salı günü ilk yurt dışı ziyaretimi Azerbaycan ve KKTC’ye gerçekleştirerek geleneğimizi sürdüreceğiz. Çarşamba günü de Brüksel’e giderek ülkemizi temsil edeceğiz. 2 günlük bir NATO zirvesinden sonra burda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

BİZE YORGUN YAKIŞTIRMASI YAPANLARIN BİZİM NE DENLİ ANTRENMANLI OLDUĞUMUZDAN HABERLERİ YOK

Millet bizim çalışmalarımızı 1994’ten beri biliyor. Seçimlerde gördünüz, bizlerle alakalı ‘yorgun bir cumhurbaşkanı adayı’ gibi yakıştırmayı yapanların hali ortada. Bize ‘yorgun’ yakıştırmasını yapanların, bizim ne kadar antrenmanlı olduğumuzdan haberleri yok. Aslında onlar zihninsel bir yorgunluğun içindeler fakat bizler hamdolsun bu şekilde bir durumun içerisinde değiliz; çok daha güçlü bir şekilde, çok daha kuvvetlenerek bu yola devam ediyoruz

Bundan sonra daha çok çalışacak, daha kesin neticeler elde edeceğiz. Biz 2002 senesinde tek başına iş başına demiştik. 2007’de durmak yola devam demiştik. 2011’de hadi bir kez daha demiştik. 2015 Kasım’ında ilk günkü aşkla demiştik. Biz sözümüzü tuttukça milletimiz de bizi el üzerinde tuttu. Bizim milletten başka sığınağımız yok, bu bilinçle çalışmalıyız. 15 Temmuz’da bu meclis dirayeti ile adeta tarih yazmıştır.

İLK KABİNE TOPLANTISI CUMA GÜNÜ

İlk bakanlar kurulu toplantımızı yapmadan önce Hacıbayram’a cuma için gideceğiz. Dualarımızı yapacağız ve ondan sonra da ilk bakanlar kurulu toplantımızı inşallah gercekleştireceğiz.

Önümüzdeki dönemde en fazla vesayete ve darbeye karşı dikkatli olacağız. İster içerden ister dışardan gelsin milli iradeye gölge düşürecek, milletimizin emanetine halel getirecek hiç bir dayatmaya rıza göstermeyeceğiz.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.