Emine Erdoğan Varşova’da alışverişte!!

Emine Erdoğan Varşova'da alışverişte!!

 

Aliş veriş deyince akla kadınlar geliyor,iater zengin olsun ister fakir alış veriş kadınların işdir.İşte Cumhurbaşkanı’mızın eşi Emine Erdoğan’da kendini alış veriş çılgınlığına kaptırdı ve yaptığı alış verişle adından uzun bir süre söz edileceğe benziyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde konuşurken, Eşi Varşova sokaklarında alış veriş yapmaya çıktı ve Emine Erdoğan’ın tam 147 bin liralık alış veriş yaptığı iddia edildi.

emine erdoğan alışveriş.jpg1

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi’nde konuştuğu sıralarda Varşova sokaklarında Emine Erdoğan rüzgârı esiyordu. Varşova’nın en meşhur antika pazarına giden Erdoğan’ın iki saatten fazla vakit geçirdiği ve dudak uçuklatan oranda alış veriş yaptığı söylendi.

 

Alışveriş esnasında Emine Erdoğan’ın korumalarının bir an olsun yanından ayrılmaması dikkatleri çekti. Pazarlık yapmayı da ihmal etmeyen Erdoğan’ın 20.yüzyıldan kalma antika masa, iskemle ve porselen yemek takımı gibi sayısız eşyalara bir servet ödedi.

emine erdoğan alışveriş1

 

Polonya basınıda normal olarak bu yüklü alış verişten bahsetti.Basında yer alan haberlere göre Emine Erdoğan yaptığı alış verişte 200 bin Polonya Zlotisi harcadı. Tür lirasına göre 200 bin Zlotisi yaklaşık 147 bin lira yapıyor. Polonya basını yüklü oranda yapılan alış veriş hakkında ironik bir de yorum yaparak, “Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan’ın Polonya ziyaretinin iyi anımsanacağına eminiz” notunu düştü.

emine erdoğan alışveriş

 

Erdoğan’a satış yapan antikacılardan birinin müşterisinin Türkiye’nin first- ladysi olduğunu doğruladığı ve ona antika sandalye, masa ve komidin sattığı öğrenildi.

 

Yaptığı alış verişle gündeme oturan Emine Erdoğan bir anda sosyal medyada yerini aldı. Emine Erdoğan’dan 147 hashtag’i gündeme gelen alış verişe kullanıcılar tarafından gelen tepkiler büyük oldu.

 

İşte O Tepkilerden Bazıları

”Kocanız Cumhurbaşkanı olursa sizde böyle bir alış veriş yaparsınız”

“147 bin TL’lik alış veriş yapmış bayanın eşi padişah size mi soracaktı. Makarnanız kömürünüzü alın susun siz!”

emine erdoğan

 

“4 aylık C.B maaşına eşit. Acaba 4 ay boyunca sarayda ne yedip ne içecekler. Bütün maaşı eritti.”

 

“CB’nin 5 ayda alacağı maaşı birgünde harcamış. Erdoğan ailesi 5 ay ne yiyip içecek? Hesap uzmanı aranıyor.”

 

“147 bin liralık alış veriş bence onlar için küçük bir bakkal alış verişi gibidir.”

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.